mobile
REKLAMA

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Już po raz piętnasty odbędzie się podróż dookoła świata oraz do wnętrza nas samych! Niezmiennym hasłem wydarzenia jest oderwanie się od przyzwyczajeń, stereotypów, aby otworzyć się na świat pokazywany przez najciekawszy oraz najszybciej rozwijający się gatunek filmowy jakim jest kino dokumentalne. Festiwal po raz kolejny jako jedyny w Polsce odbywa się równolegle w pięciu miastach w kraju, w tym również w Gdyni.

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Jedenaście lat temu Festiwal jako pierwszy w Polsce wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego (Nagroda Banku Millennium). W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową nagrodę PISF jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe”. Ów wydarzenie wprowadziło modę na film dokumentalny w Polsce oraz wzbudziło szerokie zainteresowanie ze strony odbiorców, co jest efektem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalu. Podczas tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity wyświetlonych zostanie ponad sto filmów non- fiction, w tym filmy VR (virtual reality), które oferują to, co w kinie jest najważniejsze, czyli emocje!

Torujący charakter nowej drogi Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity uwidacznia się w nacisku na nowe technologie. Podczas ubiegłej edycji wydarzenia odbyły się projekcje filmów dokumentalnych w technologii VR. Wśród wybranych ekranizacji były filmy uczące empatii. Co stanowi bardzo ciekawe wykorzystanie najnowszych technologii w procesie wspierania rozwoju świadomości widzów. Dodatkową atrakcją podczas tegorocznego festiwalu jest nowy konkurs VRSAWA, w którym o nagrodę powalczą filmy zrealizowane w technologii virtual reality!

O Nagrodę Banku Millennium- Grand Prix w Konkursie Głównym powalczy aż trzynaście filmów! Jak co roku Festiwal to także filmy, których reżyserzy skierowują oko kamery wyjątkowo blisko na jednostki, ukazując ich wyjątkowe historie. Podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity odbędzie się również szereg spotkań zarówno z twórcami jak i bohaterami filmów, a także specjalistami, którzy poszerzą wiedzę przekazywaną w filmach.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda