mobile

Autobusem na plażę

Babie Doły Plaża – tak nazywa się nowa pętla autobusowa, która zostanie otwarta dla ruchu jutro, w poniedziałek 9 lipca. Dzięki niej droga na plażę znacznie się skróci. Będzie można tam dojechać autobusami linii 209 i 309.

Informacja prasowa / gdynia.pl
Autobusem na plażę

Nowa pętla autobusowa znajduje się przy plaży – pomiędzy jednostką wojskową a osiedlem Babie Doły. Dzięki temu teraz łatwiej i szybciej będzie można dostać się na kąpielisko.
 
– Zakres wakacyjnych przejazdów gdyńską komunikacją miejską jest w tym roku wzbogacony. Dajemy możliwość dojazdu praktycznie pod samą plażę na Babich Dołach, z widokiem na torpedownię. To bardzo atrakcyjna propozycja. Będą tam jeździły dwa autobusy, których kursy będą się uzupełniać. To zapewni możliwość dojazdu na plażę przez cały dzień – mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
 
– Niezmiernie się cieszę, że dzięki wydłużeniu tras i oddaniu do użytku nowej pętli gdyńska komunikacja miejska przybliży mieszkańcom tak uroczy zakątek, jakim jest plaża na Babich Dołach. Dojazd autobusami to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż korzystanie z własnego samochodu osobowego i poszukiwanie miejsca do parkowania. Tak dogodna lokalizacja pętli to efekt przyjętej w Gdyni i konsekwentnie realizowanej polityki wprowadzania priorytetów w ruchu dla transportu zbiorowego – mówi Hubert Kołodziejski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Do pętli Babie Doły Plaża będą kursować autobusy linii 209 i 309. Jednak tylko w wakacje. Poza sezonem linia 209 będzie dojeżdżać do pętli autobusowej przy ul. Ikara.
 
Obecne godziny odjazdów linii 209 (z placu Kaszubskiego na Babie Doły i z powrotem) się nie zmienią. W wakacje, do nowego przystanku będzie można dojechać jedynie kursami popołudniowymi – od godz. 13.30 do godz. 16.30. Kursy poranne będą, tak jak do tej pory, kończyć się na pętli przy ul. Ikara.
 
Linia 309 jeździ na trasie z Obłuża Leśnego i Pogórza Dolnego na Babie Doły. Funkcjonuje ona tylko w okresie wakacyjnym. W dni powszednie będzie kursować, co około 20 minut, w godz. 9.30 – 13.30 oraz 16.30 – 18.30. W soboty pojedzie z taką samą częstotliwością w godz. 10.00 – 18.30. Natomiast w niedzielę i święta będzie kursować, co 30 minut, w godz. 10.00 – 18.30.

fot.https://www.trojmiasto.pl/Plaza-Gdynia-Babie-Doly-o37242.html

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda