mobile
REKLAMA

Czym był i jak funkcjonował Kunszt Wodny na Targu Rakowym? Przyjdź na Wikimaraton Instytutu Kultury Miejskiej

Budynek przy Targu Rakowym 11, gdzie od listopada działać będzie Instytut Kultury Miejskiej, nazwany został Kunsztem Wodnym. Dlaczego? Od połowy XVI do lat 70. XIX wieku w tym miejscu znajdował się zespół obiektów przemysłowych napędzanych siłą wody płynącej Kanałem Raduni. 22 i 23 maja IKM zaprasza na otwarte, bezpłatne szkolenie - Wikimaraton. Razem z Tomaszem Wszeborowskim, członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, redaktorem i administratorem Wikipedii w Polsce, wspólnie stworzymy hasło „Kunszt Wodny” na Wikipedii! Zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.

Informacja prasowa
TAGI
Czym był i jak funkcjonował Kunszt Wodny na Targu Rakowym? Przyjdź na Wikimaraton Instytutu Kultury Miejskiej

Spotkanie jest otwarte dla osób zainteresowanych Gdańskiem, historyków, nauczycieli, archiwistów, wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do wspólnej pracy. Poszukamy źródeł do tekstu, dowiemy się jak funkcjonuje Wikipedia i jak poprawnie stworzyć hasło do największej encyklopedii na świecie.

- Przewidujemy, że wiele osób będzie chciało dowiedzieć się więcej o dawnym Kunszcie Wodnym w Gdańsku, dlatego postanowiliśmy, we współpracy z miejskimi instytucjami kultury: muzeami, bibliotekami i archiwami opracować merytoryczne hasło dotyczące historycznej nazwy Kunszt Wodny i udostępnić je w największej encyklopedii świata tj. w Wikipedii – mówi Karina Rojek z Instytut Kultury Miejskiej.

Szkolenie poprowadzi: dr Tomasz Wszeborowski - nauczyciel akademicki, członek Stowarzyszenia Wikimedia Polska, na Polskiej Wikipedii obecny od 2003 roku, gdzie pełni funkcje redaktora i administratora.


Szkolenie jest bezpłatne i otwarte; ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda