mobile
REKLAMA

Europejski Tydzień Mobilności w Gdańsku

Pod hasłem „Przesiadaj się i jedź” w dniach 15-22 września w Miasto Gdańsk odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności European Mobility Week.

Informacja prasowa
TAGI
Europejski Tydzień Mobilności w Gdańsku

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach i w wycieczkach inspirowanych mobilnością oraz rodzinnym pikniku komunikacyjnym.

Gry i zabawy dla najmłodszych z nagrodami, zabytkowe autobusy, stanowiska policji, straży miejskiej oraz mnóstwo dobrej energii – tak zapowiada się piknik komunikacyjny, który 15 września odbędzie się na pętli tramwajowej Chełm Witosa pod hasłem „Bezpieczna komunikacja miejska w Gdańsku”.

W niedzielę 16 września na ulicach Szafarnia i Stągiewna odbędzie się PIKNIK EKOMOBILNOŚCI. Wśród atrakcji znajdą się m.in. organizowane w ramach projektu SOLEZ Project - Interreg Central Europe warsztaty popularnonaukowe dla dzieci „Smog, czyli co nas truje”, bezpłatny serwis rowerowy oraz strefy relaksu i animacji plastycznych

W dniach 17 (na ul. Szafarnia) i 21 września (na ul. Piwnej), zapraszamy do udziału w nieodpłatnych sesjach zdjęciowych - tym razem pozować mogą nie tylko rowerzyści, ale także osoby na hulajnogach.

We wtorek 18 września o 17:00 w CH Manhattan odbędą się konsultacje dla mieszkańców w ramach projektu Sohjoa Baltic „Przejście do ekologicznego i autonomicznego transportu ostatniej mili w regionie Morza Bałtyckiego”. Będzie można dowiedzieć się o przygotowaniach do prezentacji bezzałogowego busa na trasie pokazowej w Gdańsku oraz wypowiedzieć na temat rozważanych lokalizacji.

W dniach od 17 do 22 września Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zorganizuje grę terenową, polegającą na odwiedzaniu jej filii i rozwiązywaniu czytelniczych zagadek. Warunkiem uczestnictwa w grze będzie poruszanie się pomiędzy filiami bez użycia auta.

Będzie też można zwiedzić na co dzień niedostępne miejsca w Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a w ramach projektu BSR Electric uczestniczyć w wycieczkach KRĘĆ PO GDAŃSKU czyli rowerowych przejazdach z przewodnikiem połączonych z możliwością testowania rowerów elektrycznych

Z kolei 22 września zapraszamy na trzecią już edycję imprezy Rowerem do ZOO. Osoby, które do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego przyjadą na rowerach otrzymają zniżki na bilety wstępu (10 zł – dorośli, 5 zł – dzieci).

Także 22go pod hasłem HULAJ PO GDAŃSKU odbędzie się przejazd na hulajnogach z Politechniki Gdańskiej do centrum.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda