mobile

Forum Gdańsk z nagrodą Prime Property Prize 2018

Zakończyła się VII edycja plebiscytu Prime Property Prize 2018, w którym wybierane są najlepsze nieruchomości i przestrzenie komercyjne ostatniego roku, a także osobistości i firmy, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju branży. Głosy w plebiscycie oddawali zarówno eksperci, jak i czytelnicy portali. Nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej” otrzymało Forum Gdańsk, zrealizowane w partnerstwie publiczno-prywatnym.

informacja prasowa
TAGI
Forum Gdańsk z nagrodą Prime Property Prize 2018

 

– Cieszę się, że Forum Gdańsk zostało docenione zarówno przez ekspertów, jak i czytelników portali branżowych. Forum Gdańsk jest inwestycją, która zmieniła przestrzeń gdańskiego Śródmieścia. Mieszkańcy zyskali nowe miejsca, w którym mogą spędzać wolny czas. Przyjść na spacer, spojrzeć na swoje miasto z nowej perspektywy. Tarasy widokowe, z których można zobaczyć panoramę miasta cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Zyskaliśmy nową przestrzeń publiczną. Choć funkcjonuje ona od niedawna, już odbywają się w niej miejskie pikniki, koncerty, a są plany na przyszłość, aby kolejne miejskie imprezy odbywały się w przestrzeniach publicznych Forum – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.

W plebiscycie organizowanym przez portale Propertynews.pl oraz Propertydesign.pl wyłoniono najlepsze inwestycje, firmy oraz osobistości, które miały największy wpływ na wydarzenia na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w minionym roku. W tym roku statuetki przyznano aż w 13 kategoriach: Człowiek Roku Propertynews.pl, Deweloper Roku, Najemca Roku, Miasto Przyjazne Inwestorom, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej, Inwestycja Roku Rynek, Zielony Budynek, Architektura, Doradca Roku,  Przestrzeń komercyjna, Kancelaria Roku.

W kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej nominowane były: Forum Gdańsk, Galaxy Szczecin – rozbudowa, Galeria Rondo Wiatraczna, Galeria Północna w Warszawie oraz Gemini Park Tychy. Nagrodę Prime Property Prize 2018 w tej kategorii otrzymało Forum Gdańsk.

– Forum Gdańsk to projekt bardzo wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia centrum i dojścia do tych samych wniosków. Będzie to chyba najlepsza wizytówka obiektu – mówiła odbierając statuetkę Magdalena Gibney, Dyrektor Forum Gdańsk.

Forum Gdańsk zrealizowane zostało w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Na terenie o powierzchni 6 ha powstał jeden z najnowocześniejszych kompleksów w Europie. Forum to niezwykłe miejsce spotkań, odpoczynku, zakupów, rozrywki, a także kultury, edukacji i pracy. Koszt budowy kompleksu Forum wynosi około 800 milionów złotych. Udział Miasta w tej inwestycji to wniesienie gruntów pod zabudowę o wartości 114 milionów złotych. Wartość inwestycji zrealizowanych jako cele publiczne na rzecz Miasta i jego mieszkańców przez Forum wynosi zaś ok. 140 mln zł.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda