mobile
REKLAMA

Gdańsk Dzieciom – czyli Wielki Festyn Rodzinny, Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego i koncert

W sobotę 2 czerwca zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dziecka i udział w wielu wydarzeniach oraz atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych i całych rodzin. Spotykamy się o godzinie 10.00 na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty Urzędu. Zaś o wieczorem na koncercie na Targu Węglowym zagrają m.in. Enej, Blue Cafe, Ewelina Lisowka, Kasia Popowska i Feel.

Informacja prasowa
TAGI
Gdańsk Dzieciom – czyli Wielki Festyn Rodzinny, Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego i koncert

Specjalnie na festyn rodzinny, który odbędzie się w godzinach 10.00 - 15.00 przygotowano ponad 50 atrakcji dla rodzin z dziećmi.

- Zachęcam gdańszczan i gdańszczanki do dowiedzenia Urzędu Miejskiego oraz rodzinnego świętowania dnia, w którym najważniejsi są najmłodsi mieszkańcy Gdańska. To dla nich przygotowano najwięcej atrakcji, pokazów i zabaw – mówi Prezydent Paweł Adamowicz – Zapraszam również do odwiedzenia mojego gabinetu, który specjalnie tego dnia udostępniam mieszkańcom, by mogli zobaczyć miejsce mojej pracy.

Na parkingu urzędu stanie scena, na której zaplanowano pokazy taneczne, występy zawodniczek klubu sportowego w wykonaniu dzieci i młodzieży. Przygotowano również pokazy umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej połączone z nauką bezpieczeństwa oraz pokazy straży pożarnej, szkolenie z pierwszej pomocy. Na dziedzińcu staną zabytkowe autobusy, śmieciarki, wozy strażackie, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, mini plac zabaw oraz liczne stoiska miejskich instytucji z grami i animacjami. Będą również warsztaty kulinarne, ogrodnicze, ceramiczne oraz loteria fantowa.

Tego dnia również odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Laserowego w Szpitalu Copernicus, które będzie można zwiedzać. Festyn rodzinny jest organizowany przez Szpital Copernicus oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

Dzień otwarty Urzędu Miejskiego

Sobota będzie również dniem otwartym Urzędu Miejskiego.

-  Mieszkańcy będą mieli dodatkową możliwość załatwienia spraw w urzędzie, gdyż stanowiska obsługi będą tego dnia czynne w godzinach 10.00 -15.00 – informuje Tomasz Filipowicz. p.o. Dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Specjalną atrakcją będzie możliwość odwiedzenia gabinetu Prezydenta Miasta Gdańska, aby zobaczyć gdzie pracuje na co dzień, a nawet zasiąść za biurkiem i na chwilę wcielić się w rolę włodarza naszego miasta oraz spotkać się z rekonstruktorami odgrywającymi w XVIII-wiecznych gdańskich urzędników.

Również jednostki miejskie przygotują stanowiska, w których będzie można m. in. wyrobić Kartę Mieszkańca, odebrać Gdańską Kopertę Życia oraz uzyskać porady z zakresu zdrowego odżywiania, zasad segregowania odpadów, promocji aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz projektów oferty Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. Nie zabraknie zabaw edukacyjnych i konkursów z nagrodami.

Wieczorny koncert „Będzie się działo – Dzień dziecka”

Zakończeniem dnia pełnego atrakcji będzie wieczorny koncert na Targu Węglowym, który rozpocznie się o godz. 20.00 i zagrają takie gwiazdy jak Enej, Blue Cafe, Piersi, Ewelina Lisowska, Feel, Lambery + Feel, Kasia Popowska, My3, Stefano Terrazziono. Imprezę poprowadzą Paulina Sykut, Agnieszka Hyży i Krzysztof Ibisz i będzie ona trasmitowana w Telewizji POLSAT.

Zapraszamy.

Szczegółowy program:

10:00 – 10:20 – Otwarcie festynu. Udział gościa specjalnego

10:20 – 10:55 – występy zawodniczek klubu sportowego Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak

10:55 – 11:30 – pokazy tańca nowoczesnego dzieci z Centrum Tańca GABI

11:30 – 12:00 – Rozstrzygniecie konkursu plastycznego i wręczenie nagród

12:50 – 13.00 –  pokazy umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej połączone z nauką bezpieczeństwa oraz pokazy straży pożarnej na dziedzińcu Urzędu Miasta Gdańsk

13:00 – 13:20 – występ zespołu dziecięcego z Zespołu Szkól Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego pod kierunkiem Jarosława Bazylewicza

13:20 – 13:30 – pokazy bezpieczeństwa w ruchu drogowym Policja oraz szkolenie z pierwszej pomocy organizowane przez ratowników medycznych Copernicus PL

13:30 – 13:40 –  Loteria Fantowa

13:50 – 14:40 – występ uczniów Zespołu INSANE z ZKPiG nr 6 w Gdańsku prowadzonego przez Dariusza Osińskiego

14:40 – 15:00 –  zakończenie Festynu Rodzinnego z podziękowaniami dla gości i sponsorów.

20.00 Koncert Telewizji Polsat „Będzie się działo – Dzień Dziecka” Targ Węglowy. Wstęp wolny.

Dodatkowo: 11:00 – Uroczyste otworzenie Centrum Laserowego w szpitalu M. Kopernika

- przecięcie wstęgi

- zwiedzenia Centrum Laserowego przez fundatorów

     - zwiedzanie Centrum laserowego przez gości festynu (zwiedzanie w grupach w cyklach co 30 minut)

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda