mobile

Lunch z szympansami

Szympansy cieszą się dużą sympatią gości Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Z tego tytułu ZOO wychodzi z nową propozycją dla odwiedzających. W okresie wakacyjnym, codziennie o godz. 14.00, można wziąć udział w lunchu z tymi wyjątkowymi zwierzętami.

Informacja prasowa / gdansk.pl
Lunch z szympansami

Szympansy lubią wchodzić w interakcję z ludźmi. Reagują na zaczepki, często same zaczepiają gości odwiedzających ZOO. Dlatego są lubiane i chętnie odwiedzane.

- Z przeprowadzanych przez nas ankiet wynika, że lwy i szympansy, to zwierzęta u których nasi goście spędzają najwięcej czasu - mówi Emilia Salach, kierownik marketingu w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. - Ponieważ pokazy karmienia fok czy flamingów cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, postanowiliśmy dodać do tej listy karmienie szympansów. Te zwierzęta są zawsze głodne, chętnie wyciągają ręce po jedzenie. Są też wybredne. Zdarza się, że na przykład jabłko, które dostaną, nie spodoba im się. W takiej sytuacji potrafią odrzucić owoc. Karmienie szympansów to często zabawne widowisko. Choć to nowa atrakcja, już teraz widzimy duże zainteresowanie naszych gości.

Karmienie odbywa się codziennie o godz. 14.00 i trwa kilkanaście minut. Warto być punktualnie. Prócz podawania zwierzętom warzyw czy owoców, opiekunowie przeprowadzają w tym czasie treningi medyczne - dzięki temu na bieżąco kontrolowany jest stan zdrowia szympansów. Karmieniu towarzyszy opowieść na temat życia tych zwierząt. To dobra okazja, by poszerzyć wiedzę przyrodniczą zwiedzających oliwskie zoo, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

- Szympansy, tak jak ludzie, nie lubią zimna - mówi Emilia Salach. - Z tego powodu pokazy karmienia odbywają się wyłącznie w wakacje. Powód? W tym przypadku jesteśmy uzależnieni od pogody. Jeśli ta nagle się załamie i wystąpią na przykład ulewne deszcze i wichury, karmień nie będzie, bo szympansy w taką pogodę po prostu szukają miejsca, by się schować, zdecydowanie nie są wówczas towarzyskie.

Do szympansów najprościej trafimy kierując się w stronę budynku dyrekcji. Stojąc na wprost obiektu, należy go ominąć z lewej strony i iść pod górę. Tą drogą dotrzemy do szympansów.

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Masz-ochote-na-lunch-z-szympansami-Przyjdz-do-ZOO,a,119422 / fot.pixabay.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda