mobile
REKLAMA

Majówka z dzieckiem

Gra w piłkę, spacery czy wspólna zabawa- chyba każdy zna z dzieciństwa te sposoby na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Obecnie mamy o wiele więcej możliwości z uwagi na ciągły rozwój miasta, a co za tym idzie, również i wszelkiego rodzaju miejsc z atrakcjami dla najmłodszych. Jak nowocześni rodzice mogą spędzić czas z maluchem?

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Majówka z dzieckiem

Wspólnie spędzony czas to chyba najlepszy prezent, jaki rodzice mogą podarować swojej pociesze, a szczególnie w tych czasach, kiedy wszyscy są tak zapracowani i nie mają nawet zbyt dużo czasu na zwykłą rozmowę w ciągu dnia z dzieckiem. Dlatego w weekendy, wakacje czy wolne dni najlepiej jest wyłączyć komputer, odłożyć wyciszony telefon na bok i jak najlepiej wykorzystać chwile z maluchem. Jak można spędzić dobrze czas z dzieckiem? Na pierwszą myśl nasuwa się przejażdżka rowerowa wzdłuż morza, spacer czy zwykłe zabawy znane nam z dzieciństwa jak gra w piłkę, klasy, berek. W dzisiejszych czasach możliwości spędzania wolnego czasu są o wiele większe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ma na to wpływ wiele czynników, jak na przykład rozwój infrastruktury, miejsc rozrywkowych. Podpowiadamy jak efektywnie spędzić majówkę z dzieckiem, aby ten czas był jak najlepiej zapamiętany zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.

Aby ciekawie spędzić chwile z pociechą niekoniecznie trzeba gdzieś wyjeżdżać daleko. Wystarczy inwencja twórcza i kreatywność. Można również poszperać trochę w Internecie, poszukać inspiracji czy wydarzeń, które włączają dzieci w swoje działania. Zawsze dobrym pomysłem jest kino. Bogaty repertuar pozwoli na wybranie takiej ekranizacji, która z pewnością przypadnie maluchowi do gustu. Aby wyjście miało bardziej edukacyjny charakter, ale i zarazem zabawowy to świetną opcją jest teatr. To nie tylko ciekawy sposób na spędzenie razem czasu, ale także na zapoznanie malucha z życiem kulturalnym. Rozrywka to jednak nie tylko teatr czy kino, ale i parki rozrywki, aquaparki, kręgle czy gokarty. Dzień spędzony w jednym z tych miejsc będą bardzo dobrze wspominać obie strony. Świetna zabawa gwarantowana! Nic tak nie zbliża jak wspólna aktywność!

Jeśli jednak chcemy bardziej efektywnie wykorzystać ten czas, to dobrym pomysłem są różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i ich dzieci. Rozwijają zdolności manualne, kreatywność a rodzice bardziej mogą poznać swoje pociechy. Nauka poprzez zabawę świetnie się sprawdza oraz angażuje dziecko do aktywności. Jeśli nie mamy ochoty na opuszczanie domu, gdy przykładowo pogoda nie dopisuje, a wolny czas chcemy spędzić dobrze z dzieckiem, świetnie sprawdzą się aktywności w domu! Możemy przygotować wraz z dzieckiem teatrzyk i przygotować występ dla pozostałych członków rodziny, wspólne działania artystyczne jak malowanie, lepienie figurek z masy solnej czy wspólne gotowanie. Tutaj po raz kolejny sprawdza się technika nauki przez zabawę. Angażowanie dziecka w różne działania zaprocentuje z pewnością w przyszłości.

Opcji na miłe i rodzinne spędzenie majówki z dzieckiem jest wiele. Wszystko zależy od chęci, kreatywności rodziców. Można spędzić ją na świeżym powietrzu, kreatywnie czy w domu. Odpowiednia organizacja, a przede wszystkim rozmowa i poświęcenie uwagi dziecku to najlepsze, co można maluchowi przekazać.

 źródło fotografii: www.swiatkwiatow.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda