mobile

Mamy „szkołę ćwiczeń”!

Blisko 660 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego pomoże utworzyć w Gdyni „Laboratorium Edukacji Przyszłości”. Dofinansowanie, na które umowę podpisał wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz pozwoli na wprowadzenie tzw. szkoły ćwiczeń, która pozwoli na rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów.
 

informacja prasowa/Gdynia.pl/Kamil Złoch
TAGI
Mamy „szkołę ćwiczeń”!

W siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej podpisano umowę, która pozwoli na dofinansowanie „Laboratorium Edukacji Przyszłości”. To projekt, który Gdynia będzie realizować wspólnie z Akademią Marynarki Wojennej i Powiatowym Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie. Skorzysta z niego blisko 90 osób: nauczycieli z XVII LO w Gdyni, ze współpracujących szkół z Pomorza oraz studenci specjalności nauczycielskich.

Dofinansowanie umożliwi utworzenie tzw. szkoły ćwiczeń, czyli innowacji, która pozwoli na rozwijanie kluczowych kompetencji i uniwersalnych umiejętności uczniów – od posługiwania się językami obcymi, przez kreatywność, pracę zespołową i przedsiębiorczość aż po umiejętności matematyczno-przyrodnicze.

Aby tego dokonać, najpierw trzeba skupić się doskonaleniu zawodowym nauczycieli i trenerów, którzy mają korzystać z nowych metod i form pracy, w tym metod eksperymentalnych i nastawionych na indywidualne podejście do ucznia.

– Chcę, abyśmy w Gdyni stworzyli laboratorium dedykowane nauczycielom, stąd pomysł na szkołę ćwiczeń. Pierwsza taka szkoła w Polsce powstaje właśnie w Gdyni, po to abyśmy starali się wdrażać nowości oraz inwestowali w nauczycieli. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu oraz pomysłom gdyńska oświata jest uznawana za najlepszą w Polsce. To także wola do tego, abyśmy dzielili się doświadczeniem z innymi samorządami oraz innymi szkołami w województwie pomorskim - podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Działania, które zaplanowano w ramach projektu to m.in. diagnoza potrzeb szkół, wspomniane szkolenia dla trenerów szkoły ćwiczeń i kadry pedagogicznej z wykorzystaniem nowych technik, stworzenie sieci współpracy i samokształcenia oraz zakup wyposażenia do pracowni – m.in. 20 komputerów, 5 laptopów, 5 projektorów, 30 tabletów czy interaktywnych pomocy naukowych i zestawów eksperymentalnych.

Dokładna wartość projektu to 659 901 złotych i w 100% jest pokryta ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda