mobile
REKLAMA

Mięso tylko okazjonalnie!

Nie każdy potrafi obyć się bez mięsa i przestawić się całkowicie na dietę roślinną. Jednak z drugiej strony pozostaje aspekt zdrowia oraz lepszego samopoczucia. Owoce oraz warzywa zdecydowanie przewyższają inne produkty spożywcze pod kątem składników odżywczych, dlatego też to one powinny zajmować pierwsze miejsce na talerzu w każdym posiłku.

Informacja prasowa
TAGI
Mięso tylko okazjonalnie!

Społeczeństwo dzieli się na trzy grupy- mięsożerców, wszystkożerców i roślinożerców. Środkowa grupa jest najbardziej optymalna, gdyż ich codzienny jadłospis jest dość urozmaicony, dostarczają swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Diety pozostałych grup nie są już tak urozmaicone. Szczególnie uboga w różnego rodzaju wartości jest część mięsożerców. W ich codziennym jadłospisie próżno szukać świeżych, wartościowych warzyw czy owoców. Króluje u nich głównie mięso, przyrządzone na kilka sposobów. Zdecydowanie taki sposób odżywiania nie należy do najzdrowszych, a co za tym idzie nie sprzyja organizmowi na dłuższą metę.

Dla wszystkich tych, którym ciężko wyeliminować mięso ze swojej codziennej diety na ratunek przychodzi nowy  sposób odżywiania, a mianowicie fleksitarianizm, czyli elastyczny wegetarianizm. Polega on na wprowadzeniu jednego czy kilku dni bezmięsnych w tygodniu, a także zwiększenia owoców oraz warzyw w jadłospisie. Praktycznie organizm przestawia się na wegetarianizm, aczkolwiek czasami dostarczane jest mięso. To prosta sprawa i zdecydowanie ułatwiająca zdrowsze życie wielbicielom białka pod tą postacią. Nie wymaga on całkowitej rezygnacji z ulubionych smaków czy kompletnej zmiany sposobu przygotowywania posiłków. Dzięki temu zdrowie może znacznie zyskać. Nowa dieta nie polega na dokładnym odliczaniu porcji mięsa, a na jego ograniczeniu i skupieniu się na jakości.

Zdecydowanie warto ograniczyć wołowinę oraz mięso wieprzowe, gdyż zawierają one sporo tłuszczów nasyconych, które niekorzystnie wpływają na układ krążenia, a w efekcie na serce i naczynia krwionośne. Mięso najlepiej jest spożywać w postaci ryb lub chudego drobiu. Dla fleksitarian istotne jest źródło, skąd pochodzi dane mięso, a najlepiej jest je pozyskiwać od sprawdzonego dostawcy.

Taką dietę należy wprowadzać stopniowo, powoli ograniczać ilości spożywanego mięsa. Do całej sytuacji należy podejść z głową, ostrożnie. Nic na siłę i z marszu. Organizm jest przyzwyczajony do pewnych nawyków, zbyt drastyczne zmiany mogą źle wpłynąć na jego funkcjonowanie, dlatego wszystko powinno robić się etapami. Na wiosnę przybywa znacznie świeżych owoców i warzyw, dlatego ta pora roku zdecydowanie najbardziej sprzyja wszelkim zmianom w sposobie odżywiania. Przy takich zmianach na talerzu powinny znaleźć się rośliny strączkowe, orzechy, nasiona oraz ziarna zbóż.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda