mobile

Muzealna, internetowa licytacja prac Briana Griffina na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań!

Trwa zainicjowana przez Muzeum Miasta Gdyni internetowa licytacja prac BRIANA GRIFFINA na rzecz hospicjum dziecięcego „Bursztynowa Przystań."

Informacja prasowa
TAGI
Muzealna, internetowa licytacja prac Briana Griffina na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań!

Brian Griffin to wybitny fotograf oraz twórca okładek płyt najważniejszych rockowych i popowych formacji lat 80. ubiegłego wieku. Artysta przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave, czy New Romantic. Jego wystawa „POP”, obejmująca nieznane zdjęcia takich gwiazd jak Depeche Mode, Iggy Pop, Kate Bush czy R.E.M odbywała się latem bieżącego roku w Muzeum Miasta Gdyni. Teraz niezwykłe prace Briana Griffina mogą trafić do każdego zainteresowanego !

Po pierwszej licytacji w Muzeum Miasta Gdyni, gdzie zlicytowane zostały wybrane prace artysty, zapraszamy do aukcji internetowej, gdzie możliwe do nabycia są pozostałe dzieła artysty prezentowane podczas wystawy „Pop” z jego podpisem oraz certyfikatem autentyczności Muzeum Miasta Gdyni.

Całkowity zysk z prac zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań, placówki wybranej przez samego artystę!

Gdyńskie Hospicjum Bursztynowa Przystań jest jednym z pierwszych w Polsce zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą o cierpiących dzieciach. Razem ze swoimi najbliższymi znajdują tu one miłość i zrozumienie, spokój i ciepło, troskliwość i opiekę. Nie w szpitalnych, lecz w prawdziwie domowych warunkach, dzieci te – wraz z rodzeństwem czy rodzicami – mogą ćwiczyć, uczyć się i bawić. Dom hospicyjny jest częścią działającego w Gdyni od 1987 roku Hospicjum Św. Wawrzyńca.

Licytacja jest niepowtarzalną okazja by zdobyć podpisane przez Briana Griffina prace, prezentujące takich artystów jak Ultravox, Mike Rutheford z Genesis, Echo And The Bunnymen czy Depeche Mode. Fotografie te ukształtowały współczesną popkulturę i pozostają świadectwem czasów, gdy rodziły się nowe, fascynujące nurty muzyczne.

Licytacja internetowa odbywa się na portalu charytatywni.allegro.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda