mobile
REKLAMA

Nowe idzie od morza i …

Czy znacie Nowe idzie od morza? Jeśli nie, warto się zainteresować. Serwis powstał w 2012 roku z inicjatywy trójmiejskiego dziennikarza, socjologa, animatora kultury – Jakuba Knery, po to by integrować trójmiejskich muzyków i zapoznawać z ich twórczością jego mieszkańców.

Ewa Lenczewska
TAGI
Nowe idzie od morza i …

Pomysł szczytny i przede wszystkim potrzebny. Wartość serwisu jest tym większa, że jeżeli chodzi o trójmiejską scenę muzyczną, nie jest ona zbyt dobrze rozwinięta pod kątem marketingu i promocji. A przynajmniej nie była, gdyż właśnie Nowe, poza tym, że od morza idzie to zbiera ze sobą po drodze kolejnych, odurzonych powiewem świeżości i żywiołowością, a marketing i reklama tworzą się same.

W trójmiejskim kalendarzu imprez nie ma dnia wolnego od najróżniejszego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzieje się cały czas. Można tylko wybierać. I tu pojawia się Nowe idzie od morza – które podpowiada na co warto się wybrać, prezentując własny, wyselekcjonowany kalendarz imprez. Nie są to jedynie nadmorskie grupy, ale takie, których na chwilę obecną raczej w radio nie usłyszymy, no chyba, że w lokalnym, a to dosyć oczywiste, że mieszkając w Gdańsku, nie będziemy słuchać radia Poznań, czy Kraków.

Tylko w tym tygodniu, a w zasadzie drugiej połowie tygodnia, będziemy mogli na przykład usłyszeć:

18 maja o godzinie 20:00 w klubie Ziemia – Lotto. Muzycy w składzie  Mike Majkowski (kontrabas), Łukasz Rychlicki (gitara) oraz Paweł Szpura (perkusja) grają muzykę alternatywno-noisowo-improwizowaną. Do tej pory wydali trzy płyty, z czego druga Elite Feline okrzyknięta została płytą roku w rankingu Wyborczej.

19 maja o 21:00 w Kolonii Artystów – Radosław Kurzeja. Muzyk ma na swoim koncie cztery albumy. Tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną, eksperymentuje, elektroniczne brzmienia splata z odgłosami otoczenia, taśmami analogowymi, generalnie z wszystkim co mu „zabrzmi”.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda