mobile

Otwarcie Domu Zdrojowego

W sobotę, 18 grudnia gdańszczanie tłumnie odwiedzali nowo otwarty Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Kulminacyjnym momentem było włączenie iluminacji na budynku i widowisko teatralne. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji, Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju oraz miejscy i dzielnicowi radni. 

Informacja prasowa
Otwarcie Domu Zdrojowego

 - To wielka chwila, bo jak myślę o Domu Zdrojowym, to myślę, że ten budynek łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Przeszłość, bo jest efektem naszej dbałości o historyczne dziedzictwo architektoniczne obiektów w tym mieście. Cieszę się że budynek został tak pięknie zaadoptowany. Warto zauważyć, że to kolejny dawny gdański obiekt, który odzyskał swoje piękno. W ubiegłym roku odrestaurowana została Lastadia, w tym roku Wielki Młyn, a na początku 2022 roku otworzymy Ratusz Oruński - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. - Elementem współczesności jest to, że Dom Zdrojowy jest sercem Brzeźna. Razem ze społecznością lokalną będziemy się tu spotykać, rozmawiać i będziemy dumni z tej pięknej perełki. To będzie nowe życie dla dzielnicy i całego Gdańska. Dom Zdrojowy to także myślenie o przyszłości. W tym miejscu będzie centrum edukacji ekologicznej. Razem z młodym pokoleniem będziemy rozmawiać, jaki mamy wpływ na środowisko. Ten Dom to nie jest tylko budynek, ten Dom będzie żył i razem z jego gośćmi miał wpływ na myślenie o przyszłości naszej planety.  

Łączny koszt zagospodarowania Domu Zdrojowego wyniósł ok. 27 mln zł. Środki pochodziły z budżetu miasta Gdańska oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dom Zdrojowy jest nadmorską filią Hevelianum, przeznaczoną na edukację ekologiczną. 

Programowa działalność w Domu Zdrojowym rozpocznie się w styczniu 2022 roku i zostanie zorganizowana według miesięcy tematycznych, np. styczeń będzie miesiącem bez plastiku, marzec – miesiącem Morza Bałtyckiego, a październik – miesiącem zwierząt. Naturalną przestrzenią do prowadzenia lekcji o przyrodzie będzie pobliski park, który również przeszedł metamorfozę.  

Oferta jest adresowana nie tylko do szkół. Warsztaty, spotkania, debaty, wydarzenia plenerowe – coś dla siebie znajdą tu także dorośli oraz rodziny z dziećmi. Oprócz części edukacyjnej, tworzonej przez dwie pracownie, znajdują się tu także sale konferencyjne z możliwością wynajmu oraz miejsca noclegowe.  

Podczas otwarcia Domu Zdrojowego działalność rozpoczęła Restauracja Zdrojowa o ekologicznym profilu.

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda