mobile
REKLAMA

Przed nami budowa drogi dla Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa!

Już niebawem rozpocznie się budowa drogi dojazdowej do Centrum Edukacji przy ul. Jabłoniowej.  Jeżeli prace przebiegać będą zgodnie z harmonogramem inwestycja zakończy się w grudniu 2018.

Informacja prasowa
TAGI
Przed nami budowa drogi dla Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa!

30 maja podpisano umowę na budowę układu drogowego dla centrum edukacyjnego przy ul. Jabłoniowej. Zgodnie z podpisanym dokumentem Konsorcjum firm: Lider NDI S.A. i Partner NDI Sp.zo.o. z Sopotu na realizację zadania ma czas do grudnia bieżącego roku.  Koszt inwestycji opiewa na kwotę ok. 11 mln zł.

Inwestycja ma na celu skomunikowanie budowanego przedszkola i szkoły w ciągu ul. Nowej Bulońskiej (odcinek na południe od skrzyżowania z ul. Jabłoniową) z osiedlem Lawendowe Wzgórze. Powstanie nowy układ drogowy wraz  z infrastrukturą. Pojawią się również nowe oświetlenie, monitoring, tunel dla pieszych, a także nowe ławki i kosze na śmieci. Teren ten zostanie również zagospodarowany w zieleń.

 Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji znajdują się na stronie internetowej:  www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=1069

Przypomnijmy, że przy ulicy Jabłoniowej powstaje Centrum Edukacyjne obejmujące szkołę i przedszkole. Obiekt szkolny obejmować będzie m.in.: salę gimnastyczną, bibliotekę z czytelnią dostępną dla mieszkańców oraz kompleks boisk. Planowany termin otwarcia szkoły to wrzesień  2019 r.  Obok szkoły realizowane jest również przedszkole modułowe z placem zabaw, miejscami parkingowymi i niezbędną infrastrukturą techniczną, z którego dzieci będą mogły korzystać już we wrześniu bieżącego roku. Dodajmy również, że 17 kwietnia br. podpisana została umowa na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ulicy Nowej Bulońskiej Północnej, która ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ulicą Jabłoniową. Inwestycja zakłada budowę linii tramwajowej, jezdni oraz ścieżki rowerowej wraz infrastrukturą towarzyszącą od skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską do skrzyżowania ulicy Jabłoniowej i Warszawskiej. Zadanie jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego Dzielnicy Południe na lata 2014-2020.

Źródło fotografii: www.gdańsk.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda