mobile

Sportowy Dzień Dziecka w EXPERYMENCIE

Spotkania ze sportowcami, strefy treningu, warsztaty rodzinne – Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na sportowe obchody Dnia Dziecka (1-3 czerwca).

Informacja prasowa
TAGI
Sportowy Dzień Dziecka w EXPERYMENCIE

Co roku, obchody Dnia Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT są wyjątkowe. Tym razem wystawę zapełnią sportowo-naukowe emocje jakich jeszcze w EXPERYMENCIE nie było! Na gości, którzy w długi, czerwcowy weekend odwiedzą Centrum czekają liczne atrakcje m.in. spotkania z trójmiejskimi sportowcami, strefy treningu, w których będzie można spróbować swoich sił w rugby, judo czy parkourze oraz warsztaty rodzinne z udziałem m.in. psychologa sportu.

Spotkaj się ze sportowcami i zdobądź autografy

Od piątku do niedzieli na scenie w EXPERYMENCIE będą prezentować się sportowcy z trójmiejskich drużyn: Rugby Club Arka Gdynia, UKS Grizzly Judo Gdańsk, Szkoły Sztuk Walki Bushido i parkourowcy z Klubu Sportowego Movement. To będzie świetna okazja, aby nie tylko zdobyć autografy swoich ulubionych zawodników, ale również zobaczyć fragment ich treningu.

- Ćwiczeniom wykonywanym przez sportowców będzie towarzyszył komentarz na żywo naszego edukatora – fizyka, dzięki czemu nasi goście przekonają się, ile jest fizyki w sporcie – mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Trenuj razem z nami

Pod okiem profesjonalnych zawodników, w specjalnie przygotowanych do tego strefach, goście będą mogli przejść krótki trening rugby, judo i parkouru. Chętnych do spróbowania swoich sił EXPERYMENT zachęca, aby zabrali ze sobą wygodny strój, sportowe buty i… dużo energii.

Porozmawiaj z psychologiem sportu

W ramach Dnia Dziecka EXPERYMENT zaprasza również na warsztaty dla całych rodzin.

- Zaprosiliśmy do współpracy psychologa sportu z doświadczeniem w pracy z dziećmi. W trakcie spotkania z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską nasi gości usłyszą o fascynujących historiach mistrzów sportu i trudnej drodze, jaką przebyli na szczyt – mówi Alicja Harackiewicz.  

Poza warsztatami prowadzonymi przez psycholog sportu, w EXPERYMENCIE odbędą się również zajęcia prowadzone przez edukatorów Centrum poświęcone dietetyce i fizyce w sporcie. Goście  dowiedzą się m.in. co składa się na dietę sportowców i ile czasu trzeba biegać, aby spalić jednego pączka oraz jak prawa fizyki są wykorzystywane do konstruowania sprzętu sportowego.

Na wszystkie atrakcje w ramach Dnia Dziecka EXPERYMENT zaprasza do 12.00 do 16.00. Wstęp w cenie biletu na wystawę. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.experyment.gdynia.pl.

Partner wydarzenia: Gdyńskie Centrum Sportu

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Magazyn Together.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda