mobile

Święto sportu w pełnym słońcu. Gdański festiwal Wannado za nami!

Gdańsk już po raz drugi gościł wielkie święto sportu  dla najmłodszych – festiwal Wannado. Kluby sportowe z Trójmiasta i nie tylko zaprezentowały się w niedzielę na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego.

Informacja prasowa
TAGI
Święto sportu w pełnym słońcu. Gdański festiwal Wannado za nami!

Już od godzin przedpołudniowych na stadion lekkoatletyczny gdańskiej AWFiS zaczęły przychodzić całe rodziny.  Podczas niedzielnego festiwalu zobaczyć można było aż kilkadziesiąt dyscyplin, zarówno tych popularnych, jak i jeszcze mało znanych. Dzieci mogły spróbować swoich sił między innymi w sportach walki takich jak judo, jiu-jitsu czy taekwondo, oraz biathlonie, szermierce, hokeju, a także przekonać się, że wciąż mało znany w Polsce curling jest bardzo ciekawą dyscypliną. Stanowisko Gdańsk Curling Club było jednym z częściej odwiedzanych miejsc na terenie festiwalowej strefy, a pierwsze kroki  w sportowej zabawie z curlingowymi kamieniami postawiły w niedzielę dziesiątki dzieci. Przedstawiciele gdańskiego klubu przygotowali dla dzieci dwa tory, które przez cały czas trwania imprezy były oblegane przez uczestników. – Dziś naszą dyscyplinę prezentujemy na zewnątrz. Dzieciom bardzo podoba się curling, wciąga je to, większość rozgrywek nie kończy się na jednej grze – opowiada prezes klubu, Henryk Sławiński, który bardzo chwali inicjatywę festiwalu sportu dla dzieci. – Jesteśmy już po raz drugi na festiwalu Wannado. Niewiele jest imprez, podczas których można zobaczyć tyle różnych dyscyplin w jednym miejscu. Przekrój sportów jest bardzo duży, ale też dzięki temu można spróbować różnych sportów i znaleźć coś ciekawego dla siebie. Przede wszystkim warto tu być, ruszać się, zamiast siedzieć w domu przez telewizorem. To jest najważniejsze – mówi szef Gdańsk Curling Club. Także rodzice, którzy przyprowadzili na festiwal swoje pociechy podkreślali, jak ciekawy i wyjątkowy jest to projekt. – To świetna impreza i choć jest upalnie, dzieciom energii nie brakuje. Kacper od roku trenuje piłkę nożną, zniecierpliwiony czeka już na występy polskich piłkarzy na mundialu w Rosji, ale dziś najbardziej pochłonęło go rugby i to co się dzieje na stanowisku hokeja podwodnego – uśmiecha się mama 8-letniego Kacpra z Gdyni.

Do uprawiania hokeja podwodnego zachęcali podczas gdańskiego wydarzenia szkoleniowcy KHP Bałtyckie Foki. – To na pewno forma urozmaicenia zajęć w wodzie, bo często bywa tak, że samo pływanie dzieciom zaczyna nieco nudzić - mówi Marcin Olszewski z KHP Bałtyckie Foki, który wraz z kolegami na klubowym stanowisku zorganizował konkurs wstrzymywania oddechu pod wodą.

W Gdańsku sporo działo się także na scenie głównej, gdzie na zmianę odbywały się liczne konkursy z atrakcyjnymi, sportowymi nagrodami, a także prezentacje różnych dyscyplin. Parkour w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego Movement przyciągnął wielu widzów. Główną ideą tego sportu jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dla widzów, którzy sami mogli spróbować swoich sił na parkourowych przeszkodach, była to nie lada gratka. Swoje popisy w Gdańsku dali również przedstawiciele sportów walki. Na murawie stadionu AWFiS prezentowali się m.in. zawodnicy UKS Olimpia Judo Elbląg, Gdański Klub Taekwon-do czy klub Złomiarz Team, a także pięściarze, którzy na specjalnie przygotowanym ringu toczyli walki sparingowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko klubu UKS Atena Gdańsk. Podstawy szermierki prezentowali przybyłym najmłodsi adepci Ateny, a każdy kto tylko miał ochotę choć na chwilę poczuć się jak zawodnik na profesjonalnej planszy miał ku temu okazję.

Festiwal Wannado jest więc doskonałym miejscem, by rozpocząć dziecięcą przygodę ze sportem.
W tym roku będzie ku temu jeszcze jedna okazja, 17 czerwca na Plaży Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów w Warszawie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda