mobile
REKLAMA

Traficar rośnie w Trójmieście

Z początkiem kwietnia Traficar rozpoczął rozbudowę usługi w Trójmieście. Zwiększono zasięg strefy, a flotę zasiliło 100 nowych pojazdów. Kierunki rozwoju usługi zostały wskazane marce przez samych użytkowników, którzy szybko docenili i polubili Traficara na tyle, by wyraźnie zgłaszać, że chcą go mieć bliżej i więcej.

Informacja prasowa/Traficar
TAGI
Traficar rośnie w Trójmieście

W chwili wprowadzenia Traficara do Trójmiasta strefa dostępności usługi obejmowała w Gdańsku dzielnice Osowa, Matarnia, Żabianka, Przymorze, Brzeźno, Zaspa, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Piecki-Migowo, Siedlce, Śródmieście, Jasień, Ujeścisko, Kowale oraz Orunia Górna. W Gdyni: Obłuże, Chylonię, Gdynię Główną, Redłowo, Karwiny, Dąbrowę, Orłowo i Mały Kack a także Sopot Od teraz dodatkowo wynajem można rozpoczynać i kończyć w gdańskich dzielnicach Stogi, Przeróbki, Karczemki oraz przy Osiedlu „Moje Marzenie”. W ramach strefy Traficara znalazły się również pozostała część Kowal, a także Pruszcz Gdański i Rumia.

Traficar odpowiadając na zapotrzebowanie użytkowników nie tylko rozszerzył strefę, ale także  jednocześnie zwiększył dostępność pojazdów zasililając dotychczasową flotę 200 Renault Clio o kolejnych 100 aut tej marki.

„Trójmiasto to wyjątkowy obszar na mapie Traficara. Jeszcze przed startem usługi władze aglomeracji wykazały się dużym zrozumieniem i gotowością wsparcia dostawców usług carsharingowych doceniając wygodę jaką rozwiązanie zapewni mieszkańcom. Tym bardziej cieszy nas, że użytkownicy w Trójmieście tak chętnie korzystają z usługi, czemu wyraz – wraz z sugestiami rozbudowy strefy – dają za pośrednictwem kanałów social media i poczty elektronicznej. Wsłuchując się w głosy mieszkańców i władz lokalnych zwiększyliśmy flotę samochodów i dokonaliśmy modyfikacji strefy tak, aby samochód na minuty można było znaleźć jeszcze bliżej domu, pracy i innych ważnych punktów weryfikowanych na podstawie mapy wypożyczeń – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.

By skorzystać z Traficara należy zarejestrować się w systemie. Po uruchomieniu aplikacji za pomocą mapy użytkownik odnajduje najbliższy samochód, który może zarezerwować, a na dotarcie do auta ma 15 minut. Ceny za korzystanie z systemu są takie same we wszystkich miastach, gdzie działa usługa. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy. W przypadku Trójmiasta mowa o jednej strefie usługi, co oznacza, że użytkownicy mogą przemieszczać się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat.

źródło fotografii: media.traficar.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda