mobile

Triathlon Gdańsk - w sobotę dzieci, w niedzielę dorośli

W niedzielę, 15 lipca, wielkie sportowe emocje: blisko 1000 uczestników weźmie udział w triathlonie na dystansie olimpijskim: 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu. Start przy molo w Brzeźnie. Dzień wcześniej - w sobotę, 14 lipca - na odpowiednio krótszych dystansach rywalizacja dzieci. Zapraszamy do kibicowania.

Informacja prasowa / gdansk.pl
Triathlon Gdańsk - w sobotę dzieci, w niedzielę dorośli

Start do Triathlon Gdańsk nastąpi tradycyjnie na plaży w Brzeźnie. Zawodniczki i zawodnicy wystartują w niedzielę, 15 lipca, o godz. 9.00. Po pływaniu, przesiądą się na rowery i pomkną m.in. Tunelem pod Martwą Wisłą, a ostatni etap tej wyczerpującej dyscypliny zakończą biegiem. Meta zlokalizowana będzie na brzeźnieńskim molo. 

Ceremonia zakończenia i dekoracji zwycięzców przewidziana jest na godzinę 13.00. 

Na liście startowej znaleźli się czołowi polscy triathloniści, m.in. Daniel Formela, Paweł Miziarski i Jakub Ruciński. O powtórkę wyniku z ubiegłego roku powalczy Bartosz Banach, który wygrał wówczas z wynikiem 02:00:52.

- Konsekwentnie rozwijamy formułę imprezy przyjaznej zawodnikom, w której najważniejszym jest osiągnięcie zamierzonych celów, pobicie rekordów życiowych i dobra zabawa. Podczas startu w Gdańsku wszystkim startującym towarzyszyć będzie wyjątkowa nadmorska sceneria, czyste wody Zatoki Gdańskiej, rozległy Park Nadmorski imienia Ronalda Reagana i doskonali kibice zagrzewający do walki na każdym metrze zawodów - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem imprezy. 

Imprezą towarzyszącą będzie Triathlon Gdańsk dla Dzieci. W sobotę, 14 lipca, jego uczestnicy będą rywalizować w tych samych konkurencjach, co dorośli, oczywiście na odpowiednio krótszych dystansach. Początek zawodów o godz. 11.00 przy molo w Brzeźnie. Meta - podobnie jak w rywalizacji dorosłych - na brzeźnieńskim molo. 

ZMIANY W RUCHU DROGOWYM

W związku z organizacją Triathlon Gdańsk w niedzielę, 15 lipca, należy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych, polegających na czasowym wyłączaniu ulic z ruchu kołowego oraz ograniczeniu ich przepustowości.

Aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych Imprezą, podajemy orientacyjny czas kaskadowego wyłączania lub ograniczania ruchu na poszczególnych ulicach, którymi będzie przebiegać trasa Triathlon Gdańsk.

Zwracamy się z prośbą o takie zaplanowanie korzystania z samochodu w dniu Imprezy, by w podanym przedziale czasowym uniknąć utrudnień wyjazdu z okolicznych posesji i parkingów. Poniżej podajemy orientacyjne czasy wyłączania lub ograniczania ruchu na poszczególnych ulicach:

Czarny Dwór – całkowite zamknięcie od al. Jana Pawła II do al. Gen. Hallera

Al. Płażyńskiego - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do dojazdu do ul. Jana Kochanowskiego

Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego – zamknięcie nitki w kierunku Warszawy

Trasa Sucharskiego w kierunku Warszawy poprzez Węzły:

- Wosia Budzysza

- Elbląska

nawrót przed Węzłem Błonia (Olszynka, Rudniki)

Trasa Sucharskiego – powrót nitką w kierunku Warszawy

Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego – nitka w kierunku Warszawy

Al. Płażyńskiego - całkowite zamknięcie dojazdu do ul. Jana Kochanowskiego do al. Gen. Hallera.

Czarny Dwór - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do al. Jana Pawła II


W związku z powyższym w dniu Imprezy spodziewać się należy utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączaniu ulic z ruchu oraz ograniczeniu ich przepustowości. Poniżej podajemy orientacyjne czasy wyłączania lub ograniczania ruchu na poszczególnych ulicach:

Czarny Dwór                                8.00-13.00

Al. Jana Pawła II/Czarny Dwór    8.00-13.00

Al. Hallera                                   8.05-13.00

Al. Płażyńskiego                          8.00-13.00

Tunel pod Martwą Wisłą              8.00-13.00

Trasa Sucharskiego poprzez Węzły:

Wosia Budzysza                          8.00-13.00

Elbląska                                      8.00-13.00

Użytkownikom dróg przypominamy o konieczności stosowania się do poleceń Policji oraz osób kierujących ruchem drogowym. Informację o zmianach w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy) można znaleźć na stronie ztm.gda.pl.

fot. wizualizacje gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda