Turniej finałowy Mistrzostw Polski U-20 za nami

Gdyński Klub Koszykówki Arka został po raz kolejny organizatorem Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w koszykówce mężczyzn.

TAGI

Finały odbywały się w dniach 22 do 26 lutego 2017 na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu: w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9 w Gdyni oraz w Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

Ostatni organizowany w 2015 roku w Gdyni turniej zakończył się zdobyciem srebrnego medalu Mistrzostw Polski i był początkiem sukcesów w tej kategorii wiekowej gospodarzy, dlatego w tym roku aspiracje gdynian były znowu wysokie.

Niestety, tym razem trójmiejscy koszykarze musieli przełknąć gorycz porażki, bowiem turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 20 skończył się dla nich już w sobotę. Asseco Gdynia, które było gospodarzem rozgrywek, zajęło dopiero przedostatnie 7. miejsce, Trefl Sopot uplasował się natomiast na miejscu 5. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Biofarm Basketu Junior Poznań. Natomiast w pojedynku o złoto zmierzyły się wrocławskie zespoły WKK i Exact Systems Śląsk.