mobile
REKLAMA

Węzeł integracyjny w Rębiechowie – umowa podpisana, prace ruszą jeszcze w maju

Węzeł przesiadkowy, parking dla 390 pojazdów, stojaki dla rowerów i cala infrastruktura techniczna – dzisiaj podpisano umowę, a prace ruszą jeszcze w tym miesiącu. W Rębiechowie powstanie węzeł integracyjny. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego ponad 5,5 mln zł to pozyskane dofinansowanie unijne.

Informacja prasowa
TAGI
Węzeł integracyjny w Rębiechowie – umowa podpisana, prace ruszą jeszcze w maju

- Zachęcamy mieszkańców do korzystania z węzłów integracyjnych. Chcemy, aby jak najwięcej osób dojeżdżało do nich samochodami i rowerami, a następnie przesiadali się na PKM-kę i komunikację miejską. W ten sposób będą mogli sprawnie dotrzeć do miasta, nie będą tracić czasu  stojąc w korkach – mówił prezydent Paweł Adamowicz. – Jesteśmy świadkami zmiany mentalności, coraz więcej mieszkańców przesiada się z samochodów do środków komunikacji miejskiej. Budując kolejne węzły integracyjne ułatwiamy im ten sposób poruszania się po metropolii – dodaje.

Umowę na budowę węzła podpisał prezydent Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele firmy MTM S.A. z Gdyni Marek Ignatowski - prezes zarządu i Ryszard Zaręba – wiceprezes.

W ramach węzła przesiadkowego w Rębiechowie po południowej stronie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Rębiechowo, tuż przy drodze dojazdowej z Banina, Gdańsk wybuduje nowy parking dla ok. 390 pojazdów osobowych. Na parkingu zlokalizowane będą również miejsca dla osób niepełnosprawnych, powstanie cała infrastruktura techniczna łącznie z chodnikami oraz oświetleniem.

Dodatkowo zadanie przewiduje wykonanie monitoringu parkingu  oraz stojaków dla rowerów z wiatą. Te elementy wykonane będą w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że w pierwszej kolejności opracowane zostaną przez wykonawcę projekty, a dopiero po ich sporządzeniu monitoring i wiaty będą budowane. W skład inwestycji wchodzi także odwodnienie oraz budowa niewielkiego zbiornika retencyjnego.

Prace rozpoczną się jeszcze w maju. Budowa węzła w Rębiechowie powinna zakończyć się w grudniu br. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego ponad 5,5 mln zł to pozyskane dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Warto dodać, że partner projektu - gm. Żukowo, w ramach realizacji węzła rozbuduje  drogi dojazdowe (rowerowe oraz dla samochodów i transportu zbiorowego). Będą to ulice: Akacjowa (ok. 750 m), Słoneczna (ok. 2,4 km) oraz Czaple (ok. 800 m). Do nowego węzła powstaną trasy rowerowe z miejscowości Leźno, Lniska, Chwaszczyno, Banino, Pępowo. Łącznie planowana jest budowa prawie 26 km tras rowerowych.

Autor fotografii: Artur Andrzej

Źródło: Wikipedia

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda