mobile
REKLAMA

Wyjazd dziecka- niezbędnik przezornego rodzica

Kolonie, biwaki, wyjazdy i zielone szkoły- Lato nadchodzi wielkimi krokami ! Podczas wakacji rodzice chętnie wysyłają swoje pociechy na przeróżne wyjazdy. Jak więc przygotować dziecko na taką wycieczkę? O czym pamiętać?

Dagmara Gradolewska
TAGI
Wyjazd dziecka- niezbędnik przezornego rodzica

Poczucie bezpieczeństwa

Najważniejszą kwestią jest zapewnienie naszym bliskim bezpieczeństwa. Dziecko musi chcieć i pragnąć wyjazdu, a co za tym idzie rozłąki. Najlepiej będzie jeżeli dziecko będzie miało wpływ na wybór miejsca, tematyki obozu, a nawet odległości od domu. Szczególnie ważny jest pierwszy wyjazd pociechy, więc warto podejść do tego wszystkiego ze spokojem i zrobić z tego wielką atrakcję dla dziecka.

Samodzielność

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest poziom samodzielności dziecka. Czy potrafi się samo ubrać, umyć, jeść, zasypiać, korzystać z toalety itp.? Jeżeli nie to, czy dziecko będzie umiało poprosić o pomoc wychowawcę? Czy nie będzie się wstydzić? Przed wyjazdem warto o tym wszystkim porozmawiać z maluchem i mieć pewność, że nie wróci z obozu z traumą.

Organizator

Tutaj również rola rodzica jest bardzo ważna. Warto dokładnie sprawdzić obóz, na który planuje się wysłać dziecko. Na co zwrócić uwagę?

- Opinia

- doświadczenie

- uprawnienia

- portale typu Facebook ( czy jest dużo zdjęć, czy wszystko jest pokazywane )

- czy wyjazd jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty

- ubezpieczenie wyjazdu

- transport

Dodatkowo wybierając  konkretną ofertę zorganizowanego wyjazdu warto przyjrzeć się planowi zajęć i wybrać takie, które najbardziej przypadną do gustu dziecku.

Pakowanie

W tym etapie dziecko powinno uczestniczyć obowiązkowo. Musi wiedzieć co, gdzie, po co.

Przede wszystkim należy spakować: bieliznę, dwie pary butów ( sandały oraz adidasy ), klapki, strój sportowy, kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, piżama, dodatkowe ubrania, kurtkę, czapkę z daszkiem i cokolwiek jeszcze się zmieści i dziecko uzna za potrzebne.

Oczywiście ważną kwestią są również niezbędne kosmetyki.  Nie tylko te do higieny osobistej, ale i krem przeciwsłoneczny.

Jeżeli chodzi o sprzęt elektrofoniczny i duże kieszonkowe to tutaj lepiej uważać i powierzyć dziecku jak najmniej cennych rzeczy, aby zapobiec zgubieniu i dodatkowym kosztom.

Źródło fotografii: http://gazda.com.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda