mobile
REKLAMA

Zawody kolarskie dla amatorów- GFNY Gdynia

Już 27 maja w Gdyni odbędzie się pierwsza polska edycja globalnego cyklu zawodów kolarskich dla amatorów Gran Fondo New York (GFNY). Organizatorzy wydarzenia przygotowali pięć tysięcy pakietów startowych oraz dwie trasy na dystans 80 i 136 kilometrów. Ambasadorem akcji został jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France oraz wicemistrz olimpijski z Seulu- Zenon Jaskuła.

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Zawody kolarskie dla amatorów- GFNY Gdynia

Pierwsza edycja Gram Fondo New York Gdynia odbędzie się już w niedzielę, 27 maja. Zawodnicy biorący udział w wydarzeniu będą mieli do wyboru dwie trasy na różne dystanse o długości 80 (medio fondo) i 136 (gran fondo) kilometrów. Szlaki zostały poprowadzone po Kaszubach na terenie powiatów wejherowskich i kartuskiego. Start oraz meta zawodów zlokalizowane będą na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W tym również miejscu powstanie miasteczko rowerowe i strefa expo, które będą funkcjonować podczas całego weekendu (26- 27 maja).

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, którzy również będą mogli wziąć udział w akcji. Wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą miały okazję uczestniczyć w wyścigach na dystansach o długości od 800 do 3200 metrów na widowiskowej pętli wokół Skweru Kościuszki. Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal, zaś dla najmłodszych chłopców i dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych są przewidziane puchary oraz nagrody rzeczowe. Zapisy na wydarzenie są prowadzone na platformie SlotMarket.pl. Z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych, liczba uczestników dla każdej z kategorii została ograniczona do pięćdziesięciu dzieci. Łącznie w GFNY Kids będzie mogło wziąć udział zatem maksymalnie 200 maluchów. Ów zawody zostaną rozegrane, kiedy dorośli uczestnicy wydarzenia będą na trasie.

W programie wydarzenia jest przewidziany także dodatkowy konkurs dla wszystkich uczestników akcji GFNYGdynia na dystansie Gran Fondo. W tym wyścigu weźmie udział Zenon Jaskuła- były kolarz zawodowy i trzeci zawodnik Tour de France w 1993 roku, wicemistrz olimpijski z Seulu oraz wicemistrz świata w wyścigu drużynowym. Każa minuta przewagi nad Zenonem Jaskułą to rabat 1% od opłaty startowej w zawodach GFNY w przyszłej edycji w 2019 roku.

Źródło fotografii : Gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda