mobile

35-latek demolował wiaty przystankowe

Policjanci schwytali mężczyznę, który będzie odpowiadał za dewastację mienia. 35-latek dokonał szkód m.in. demolując kilka wiat przystankowych i biletomatów. Straty oszacowano na niemal 80 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy, mężczyzna został postawiony przed sądem w związku z ośmioma zarzutami. Teraz grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności

oprac. Patrycja Biernat
35-latek demolował wiaty przystankowe

W ubiegłym tygodniu policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu kilku wiat przystankowych, w tym tych przy ulicach Podwale Przedmiejskie, Głębokiej i Elbląskiej. Ponadto sprawca zniszczył także szyby w jednym z lokali przy ul. Długie Ogrody. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie, przesłuchali świadków i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Od samego początku nad sprawą czuwała ekipa kryminalna z gdańskiej komendy miejskiej, która skrupulatnie zabezpieczyła nagrania z monitoringu i rozmawiała z potencjalnymi informatorami.

W międzyczasie śledczy prowadzili niezbędne procedury. Policjanci przesłuchiwali kolejne osoby i analizowali zgromadzony materiał dowodowy. Dzięki precyzyjnemu rozpoznaniu zidentyfikowali mężczyznę, podejrzanego o związki z popełnionymi przestępstwami. W trakcie dochodzenia kryminalni ujawnili podobne incydenty w dzielnicy Wrzeszcz, gdzie doszło do uszkodzenia biletomatów, falomatów oraz rowerów. Funkcjonariusze skojarzyli te sprawy, co okazało się być kluczowym tropem. Mężczyzna został zatrzymany w minioną środę i umieszczony w policyjnym areszcie.

Dziś 35-latek stanie przed sądem, gdzie usłyszy osiem zarzutów związanych z dewastacją mienia o wartości niemal 80 tysięcy złotych. Grozi mu teraz kara pięciu lat pozbawienia wolności za te przestępstwa.

fot.gdansk.policja.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda