mobile
REKLAMA

A mury runą… #TourdeKonstytucja w Gdańsku

We wtorek, 7 lutego o godz. 18.30 w Europejskim Centrum Solidarności swój pierwszy w tym roku przystanek będzie miał projekt obywatelski #TourdeKonstytucja. W Gdańsku odbędzie wykład pt. „Łamanie praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej”, który wygłosi dr Hanna Machińska. W dyskusji wezmą udział m.in. Andrzej Chyra, Igor Tuleya i Danuta Przywara. Wstęp jest wolny. W środę, 8 lutego o godz. 10.00 zaplanowano panel dyskusyjny pt. „Jakiej Polski chcesz”, w którym wezmą udział uczniowie i nauczyciele z gdańskich szkół. Spotkanie jest zamknięte, ale będzie można je śledzić online na portalu gdansk.pl.

informacja prasowa
A mury runą… #TourdeKonstytucja w Gdańsku

#TourdeKonstytucja to cyklu spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, aby angażować społeczności lokalne do rozmowy o Konstytucji, Karcie praw podstawowych, prawach człowieka.

Wtorek, 7 lutego, godz. 18.30, Biblioteka ECS, wstęp wolny

Pierwszym gościem wieczoru będzie dr Hanna Machińska, która wygłosi wykład dotyczący łamania praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej, prezentowany po wielu perturbacjach w Uniwersytecie Warszawskim 17 stycznia.

Zaraz po nim odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą: Andrzej Chyra, aktor filmowy i teatralny, Danuta Przywara, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w latach 2008-2021, sędzia Igor Tuleya reprezentujący Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia i prelegentka dr Hanna Machińska, zastępczyni rzecznika praw obywatelskich w latach 2017-2022. Dyskusję poprowadzi adwokatka Kinga Dagmara Siadlak, wiceprezeska Fundacji KORD i prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

Spotkanie jest otwarte, a jego uczestnicy będą mogli zabrać głos w przewidzianej ogólnej dyskusji.

Środa, 8 lutego, godz. 10.00, online www.gdansk.pl

W ramach Gdańskich Lekcji Obywatelskich odbędzie się  panel Tour de Konstytucja: Jakiej Polski chcesz? W spotkaniu wezmą udział uczniowie i nauczyciele gdańskich szkół. Poprowadzi je Kinga Dagmara Siadlak a udział w nim wezmą także Igor Tuleja, dr Hanna Machińska, Danuta Przywara, Piotr Jacoń, Andrzej Chyra. Zaplanowano także quiz pn. „Czy znasz Konstytucję.

Spotkanie jest zamknięte dla publiczności, ale będzie można śledzić transmisję online na portalu gdansk.pl.

W drugiej części spotkania zaplanowano pracę w grupach i warsztaty dla uczniów wraz z gośćmi Tour de Konstytucja. Tematami warsztatów będzie praworządność, temat uchodźców i polityki otwartych drzwi, klimat i prawo obywatela do czystego środowiska i różnorodne społeczeństwo.

Tour de Konstytucja PL jest w trasie od 2021 roku. Organizatorami spotkania są Tour de Konstytucja PL, Europejskie Centrum Solidarności i Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych KORD.

fot. Gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda