mobile

Akcja Krajobraz - weź udział w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Promuj Pomorze

Nie trzeba profesjonalnie zajmować się fotografią,  aby wziąć udział w konkursie. Wystarczy uchwycić w kadrze interesujące i unikatowe miejsca w województwie pomorskim. Wskazanie najciekawszych z nich będzie dla samorządu pomocne przy sporządzaniu tzw. audytu krajobrazowego. Zgłoszenia do 20 września.

inf. prasowa
Akcja Krajobraz - weź udział w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Promuj Pomorze

Głównym celem Akcji Krajobraz jest promocja miejsc na Pomorzu, które są szczególnie cenne ze względu na swoje wartości przyrodnicze, historyczne, kulturowe, krajobrazowe i turystyczne. To również kampania edukacyjna prezentująca charakterystyczne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu. Wsparciem są tutaj, prowadzone przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego, profile w media społecznościowych, na Facebooku oraz Instagramie.

W ramach Akcji Krajobraz organizowany jest także konkurs „Pomorskie w kadrze”, który jest skierowany zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, jak również do amatorów.

- Organizowany przez nas konkurs jest jednym z działań związanych z realizacją ustawowego zadania samorządu województwa pomorskiego, czyli sporządzeniem audytu krajobrazowego. Poprzez taką przystępną formułę chcemy zachęcić mieszkańców i turystów do odkrywania uroków pomorskich krajobrazów - mówi Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

 

Prace w konkursie mogą być zgłaszane w czterech kategoriach:

  • Krajobraz - Przyroda: zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych,
  • Krajobraz - Architektura i urbanistyka: zdjęcia obiektów i układów architektonicznych,
  • Krajobraz - Kultura i tradycja regionu: zdjęcia dokumentujące działalność kulturalną i jej materialne przejawy, a także elementy charakterystyczne dla tradycyjnych, regionalnych form działalności człowieka,
  • Krajobraz „z lotu ptaka”: zdjęcia wykonane z przestrzeni powietrznej, w tym za pomocą drona.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin i karta zgłoszenia, dostępne są na stronie internetowej: www.pbpr.pomorskie.eu

Do PBPR wpłynęło już ponad 200 zdjęć prezentujących najciekawsze krajobrazy naszego regionu.

- Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września. Po tym terminie komisja konkursowa wyłoni zwycięskie prace, a następnie przewidziany jest plebiscyt internetowy, który prowadzony będzie na facebookowym profilu Akcja Krajobraz - informuje dyrektor Pietruszewski.

Zwycięzców poznamy 20 października w Międzynarodowym Dniu Krajobrazu. Nagrodami dla autorów najlepszych prac będą bony na zakup urządzeń i akcesoriów fotograficznych. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie towarzyszyło konferencji i specjalnie przygotowanej wystawie.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda