mobile
REKLAMA

Aleksander Żubrys przewodniczącym Rady Seniorów w Gdańsku!

Były wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, Aleksander Żubrys został wybrany przewodniczącym Rady Seniorów. Prezydium po raz pierwszy wybranej 31-osobowej Rady Seniorów zostało wybrane podczas inauguracyjnego posiedzenia w środę po południu. Wiceprzewodniczącymi zostały wybrane panie: Irena Samson i Anna Butrym.

informacja prasowa
TAGI
Aleksander Żubrys przewodniczącym Rady Seniorów w Gdańsku!

72-letni Aleksander Żubrys był wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska w latach 2002-2006. Radnym z ramienia SLD został wybrany w 1994 roku. W inauguracyjnej sesji uczestniczyli prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz i przewodniczący Rady Miasta, Bogdan Oleszek. Radni - seniorzy złożyli ślubowanie. Posiedzenia radnych seniorów mają się odbywać nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. 

31. osobowa Rada Seniorów została wybrana niespełna miesiąc temu m.in. przez radnych Gdańska, członków Gdańskiej Rady ds. Seniorów i prezydenta miasta. Będzie miała charakter doradczy i inicjatywny, będzie też współpracować z władzami Gdańska w zakresie planowania i realizacji polityki senioralnej. Jej celem jest zwiększanie zainteresowania i zaangażowania seniorów w sprawy lokalnej społeczności, w szczególności dotyczące rozwiązywania problemów i zaspokajania potrzeb środowiska osób starszych oraz pobudzania ich aktywności. 

Źródło fotografii: Gdańsk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda