mobile
REKLAMA

Aleksandra Dulkiewicz i inni liderzy samorządu jadą do Warszawy na wielką manifestację

W niedzielę prezydent Aleksandra Dulkiewicz będzie na wielkiej manifestacji sił demokratycznych w Warszawie, w rocznicę przełomowych dla Polski wyborów 4 czerwca 1989 roku. Do stolicy wybierają się także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska oraz dwaj zastępcy prezydent: Piotr Grzelak i Piotr Borawski, który napisał: “Pójdę, bo chcę Polski w Unii Europejskiej, silnego i dobrze finansowanego samorządu i kraju w którym wszyscy czują się jak w domu!”

Informacja prasowa
Aleksandra Dulkiewicz i inni liderzy samorządu jadą do Warszawy na wielką manifestację

Aleksandra Dulkiewicz: Nie śpij, bo cię przegłosują

Wszystko w duchu kampanii profrekwencyjnej “Nie śpij, bo cię przegłosują”, która zainicjowana została w Gdańsku, w ramach przygotowań do Święta Wolności i Praw Obywatelskich.

Na swoim profilu Fb Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis ze zdjęciem, na którym jest z Tadeuszem Truskolaskim, prezydentem Białegostoku i prezesem Unii Metropolii Polskich. Oboje ubrani są w białe koszulki z czerwonym napisem, wykonanym “solidarycą”: NIE ŚPIJ, BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ. Poniżej, mniejsze czarne litery przypominają, że jest to hasło z wyborów 1989 roku.

- Hasło, które w demokracji zawsze pozostaje aktualne - podkreśla prezydent Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz napisała na swoim Fb:

- Nie Śpij, bo Cię przegłosują! Razem z Tadeusz Truskolaski, prezydentem Białegostoku, zachęcamy do bycia razem 4 czerwca i jesienią przy urnach wyborczych.   

Bo chcę Polski, przyjaznej dla moich dzieci

Do Warszawy wybierają się liderzy samorządów z całego kraju. Gdańsk będzie miał na manifestacji mocną reprezentację - oprócz Aleksandry Dulkiewicz w Warszawie będą m.in. zastępcy prezydent: Piotr Grzelak i Piotr Borawski. 

Swój udział w warszawskiej manifestacji wspólnie zapowiedzieli także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska oraz jej zastępca, radny Mateusz Skarbek.

- Idę, bo chcę Polski przyjaznej dla moich dzieci - napisała na Fb Agnieszka Owczarczak.

Marsz 4 Czerwca - dziś w Warszawie

Komentatorzy spodziewają się jednej z największych manifestacji obywatelskich w 30-leciu wolnej Polski, co ma związek z zaostrzającą się sytuacją polityczną. 

Zaplanowany na dziś marsz w stolicy został zwołany w kwietniu przez Donalda Tuska. W ostatnich dniach udział w nim potwierdzili także inni liderzy demokratycznej opozycji: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Szymon Hołownia (Polska 2050) i Włodzimierz Czarzasty (Lewica).   

Marsz 4 Czerwca zaczął się o godz.12. Uczestnicy zebrali się w okolicach placu Na Rozdrożu, w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie trasa będzie wiodła przez Aleje Ujazdowskie w kierunku placu Trzech Krzyży i dalej - przez Rondo de Gaulle'a, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na plac Zamkowy. Kulminacja manifestacji nastąpi przy Kolumnie Zygmunta - wówczas do zgromadzonych mówić będą liderzy demokratycznej opozycji. 

fot.FB A.Dulkiewicz, na zdj.A.Dulkiewicz i T.Truskolaski

                               

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda