mobile
REKLAMA

Alert pogodowy. W nocy silny wiatr, nad ranem nawet 100 km/h

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla całej Polski. Na większości terytorium kraju obowiązuje alert drugiego stopnia. Najmocniej na dmuchać na Pomorzu, nad ranem w pasie nadmorskim spodziewane są porywy wiatru nawet do 110 km/h. Alert obowiązuje do godz. 18 w poniedziałek, 17 stycznia.

Informacja prasowa
Alert pogodowy. W nocy silny wiatr, nad ranem nawet 100 km/h

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Skala jest trzystopniowa, gdzie stopień 3. jest najwyższy i oznacza największe zagrożenie.

Na Pomorzu obowiązuje alert 2. stopnia - od godz. 21 w niedzielę do godz. 18 w poniedziałek, 17 stycznia.

Według prognoz, w Gdańsku ok. godz. 22 może wiać z prędkością ok. 70 km/h. Siła wiatru ma rosnąć - szczytową wartość przewidywana jest na godz. 4-7 nad ranem, wówczas można spodziewać się podmuchów w porywach przekraczających nawet 100 km/h. Nad ranem spodziewany jest też deszcz i deszcz ze śniegiem.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia definiowane jest przez IMGW w następujący sposób: “Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych”.

Fot. IMiGW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda