mobile

Atrakcje dla całych rodzin w gdańskich dzielnicach

Dzień Matki i zbliżający się Dzień Dziecka to doskonała okazja do świętowania na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie. Okazji do tego będzie bez liku, bo szykują się wydarzenia w aż 6 dzielnicach Gdańska. Zabawa rozpoczęła się już dziś, 26 maja na Siedlcach, a zakończy w niedzielę 28 maja na 23. Festynie Rodzinnym w Parku Oruńskim. W sobotę warsztaty, animacje i inne okazje do nauki i rozrywki będzie można znaleźć w Sobieszewie, na Zaspie, Przeróbce i we Wrzeszczu

Informacja prasowa
Atrakcje dla całych rodzin w gdańskich dzielnicach

Już dziś odbył się festyn na Siedlcach. Atrakcje czekały na boiskach przy SP nr 14 przy ul. Kartuskiej 126a i VIII LO przy ul. Kartuskiej 128.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14.00 występem Teatru Qfer. Festyn Siedlecki wystartował o godz. 15.00. Wśród sportowych atrakcji znalazły się m.in. pokazy judo, warsztaty tańca, jogi i nordic walking oraz mecz piłki nożnej, w którym rodzice i uczniowie zmierzyli się z nauczycielami. Nie zabrakło także strefy wypoczynku, w której można było skorzystać z masażu karku i dłoni. Dzieci ozdabiały swoje włosy kolorowymi warkoczykami i wzięły udział w animacjach. Odbyły się występy uczniów i seniorów, warsztaty ogrodnictwa i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabraklo poczęstunku. Festyn zakończył się o godz. 18.00.

Ptasi Piknik w Ptasim Raju

Rezerwaty przyrody stanowią o wyjątkowości Wyspy Sobieszewskiej – dzielnicy Gdańska, która jest miejscem wypoczynku mieszkańców i jednym z ulubionych zakątków odwiedzanych przez turystów. W sobotę, 27 maja w godz. 10.00 - 15.00 Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej zaprasza wszystkich miłośników przyrody i aktywnego spędzania czasu na Ptasi Piknik. W programie działania i warsztaty skupione głównie na poznaniu natury i historii wyspy. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Wydarzenie odbędą się na parkingu przed wejściem do rezerwatu Ptasi Raj w Górkach Wschodnich.

Ptasi Piknik to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w ciekawy sposób. Aktywności można zakończyć spacerem i wypoczynkiem na plaży. Na wszystkich uczestników czekają przypinki, konkursy z nagrodami i drobne przekąski. W trakcie wydarzenia chętne osoby będą mogły pomóc w porządkowaniu pobliskich terenów. W ramach podziękowania przewidziano drzewka owocowe od Fundacji Aeris Futuro.

Otwarcie klubu sąsiedzkiego na Zaspie Rozstajach

W najbliższą sobotę przy ul. Żwirki i Wigury 6 zaplanowano otwarcie Klubu Sąsiedzkiego Słoneczna Wyspa. Uroczystość odbędzie się w godz. 12.00 - 15.00.

W programie zaplanowano m.in. loterię, piknik z pysznościami, zabawy rodzinne i zwiedzanie nowego Klubu Sąsiedzkiego. Miłośnicy zwierząt będą mogli spędzić czas w mini zoo, gdzie będą czekały m.in. alpaki, kozy i zające.

Klub Sąsiedzki prowadzony będzie przez Fundację Słoneczna Wyspa oraz Fundację RC, a jego działalność dofinansowana jest ze środków miasta Gdańska.

Piknik zdrowia i urody we Wrzeszczu Górnym

Także w sobotę, 27 maja od godz. 14.00 w Parku De Gaullea odbędzie się III edycja Pikniku zdrowia i urody. W strefie urody zaplanowano warsztaty makijażu i konsultacje kosmetyczne. W strefie zdrowia fizycznego i psychicznego będzie można m.in. zbadać sobie słuch, skorzystać z masażu czy dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy, czy profilaktyce nowotworów. W strefie, którą organizatorzy nazwali zdrową planetą, będzie można odwiedzić kiermasz zabawek z drugiej ręki, wymienić się książkami i ubraniami oraz wziąć udział w warsztatach dziergania. Podczas wydarzenia zaplanowano także wykład w tematyce rodzicielstwa zastępczego i punkt informacyjny dla rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności. Nie zabraknie zabaw dla dzieci i poczęstunku.

Organizatorami wydarzenia jest Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Fundacja RC, Dom Sąsiedzki w Pałacu i Fundacja Droga.

Festyn Rodzinny we Wrzeszczu Dolnym

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny wraz z Parafią św. Krzyża zapraszają mieszkańców na doroczny rodzinny festyn. Odbędzie się on na boisku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (wejście od ul. Mickiewicza, obok małego kościoła). Zabawę zaplanowano w godz. 10.00 - 17.00, a wśród atrakcji nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni, "gladiatorów", a także gokartów rowerowych dla najmłodszych. Będzie też słodki poczęstunek.

X Dzień Flisaka na Przeróbce

W najbliższą sobotę warto też zajrzeć na Przeróbkę. O godz. 10.30 w na terenie nabrzeża Szyprów zaplanowano seminarium i działania w miejskim ogrodzie. Od godz. 11.00 na skwerze przy ul. Bajki, w ramach dzielnicowego festynu, zaplanowano m.in. teatrzyk dla dzieci, zabawy i animacje, rodzinną fotobudkę, a wszystko przy dźwiękach muzyki i poczęstunku.

23. Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim

W niedzielę, 28 maja odbędzie się 23. Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 na ulicy Gościnnej, w okolicy Ratusza Oruńskiego, gdzie ósmoklasiści z okolicznych szkół zatańczą poloneza. Tym akcentem młodzież chce zaakcentować ukończenie szkoły podstawowej i rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego w swoim życiu.

Festyn Rodzinny swoimi atrakcjami obejmie cały Park Oruński. Będzie można m.in. wysłuchać koncertu muzyki klasycznej i wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych rzemiosł dawnych przygotowanych przez animatorki ze Stacji Orunia GAK. Uczestnicy utkają krajkę na bardku, nauczą się tkać na tabliczce oraz dziergać igłą z kości. Dowiedzą się także jak wyplatać makramy według techniki pochodzącej z epoki średniowiecza. Charakter warsztatów to odwołanie do 685 rocznicy powstania Oruni oraz 90 lat od przyłączenia dzielnicy do miasta Gdańska.

Podczas festynu wystąpią także lokalne grupy artystyczne, m.in. uczestnicy zajęć piosenki aktorskiej prowadzonych przez Teatr GAK oraz Zespół Pieśni i Tańca "Gdańsk" GAK.

Ważnym wydarzeniem podczas niedzielnej imprezy będzie uroczyste wręczenie honorowego odznaczenia - Medalu Kawalera Syrenki Oruńskiej. Nagrodę tę uzyskuje wybitna osobowość, która szczególnie zasłużyła się dla Oruni. Laureatami tej nagrody zostali m.in. profesor Jerzy Samp, artysta Jan Misiek czy lokalna działaczka społeczna Urszula Szkutnik.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Orunia", wspierane m.in. przez Radę Dzielnicy Orunia – św. Wojciech - Lipce i miasto.

fot.Grzegorz Mehring/UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda