mobile

Budżetowa dezinformacja rządu

„Dochody jednostek samorządu terytorialnego rosną” - deklaruje dumnie w mediach społecznościowych Kancelaria Premiera, tymczasem samorządy pomimo rozpędzającej się inflacji liczą wielomilionowe straty w swoich budżetach. Z racji zmian wynikających z „Polskiego Ładu” miasto Gdynia w przyszłym roku ma otrzymać o kilkanaście milionów złotych mniej niż w 2022 roku i o blisko 90 milionów mniej niż w 2021 roku. Braków nie pokrywają też rządowe rekompensaty, a sytuacja finansowa robi się coraz bardziej dramatyczna.

Informacja prasowa/ gdynia.pl
Budżetowa dezinformacja rządu

Rzeczywiste wpływy z PTI do budżetu Gdyni w ostatnich latach - pomimo rosnącej inflacji i rosnących wynagrodzeń dochody maleją

Choć w obecnej sytuacji gospodarczej – przy kilkunastoprocentowej inflacji oraz rosnących kosztach wynagrodzeń i usług – wydaje się to wręcz niemożliwe, to wpływy z tytułu PIT do samorządowych budżetów z roku na rok spadają i nadal będą spadać. Miasta i gminy otrzymują od Ministerstwa Finansów prognozowane na najbliższe miesiące dochody i nie wiedzą, jak planować najpotrzebniejsze wydatki.

Niemal w tym samym momencie rząd jednak publicznie deklaruje, iż samorządy notują rekordowe wpływy z podatku dochodowego i ogłasza swój sukces. Jeszcze w środę (6 października) publikacje o tym wydźwięku pojawiły się na kanałach mediów społecznościowych prowadzonych m.in. przez Kancelarię Premiera.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda