mobile

Była o krok od śmierci

To mogły być ostatnie chwile życia 19-lateniej gdańszczanki. Uratowała ją dzielna i zdeterminowana postawa policjantów. Kobieta chciała skończyć z wiaduktu w Nowym Porcie.  - Zdeterminowani funkcjonariusze podjęli z nią rozmowę, złapali za rękę, a następnie zabrali ją w bezpieczne miejsce – relacjonuje pomorska policja.

 

oprac. NKK
Była o krok od śmierci

Jak alarmują psycholodzy, policjanci coraz więcej młodych osób doświadcza kryzysu psychicznego. Niektórzy z nich decydują się na desperacki krok próby odebrania sobie życia. Tak było w przypadku 19-letniej mieszkanki Gdańska, która we wtorek chciała skoczyć z wiaduktu w Nowym Porcie. Na szczęście ktoś w porę zaalarmował policję, która podjęła natychmiastową akcję.

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie. Ponieważ sytuacja wymagała szybkiego działania, funkcjonariusze bez chwili wahania ruszyli w stronę kobiety. Mundurowi podjęli spokojną rozmowę z 19-latką, a jeden z kryminalnych złapał ją za rękę. Funkcjonariusze zaopiekowali się 19-latką i udzielili jej wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała kobietę do szpitalaprzekazała pomorska policja.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Apel policji

Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Możesz także wejść na stronę 
www.pomorskiedlaciebie.pl i tam szukać pomocy.

 

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda