mobile
REKLAMA

Co robić w weekend w Gdyni? Podpowiadamy

Jeżeli zastanawiacie się, co robić w weekend w Gdyni, mamy kilka propozycji. Gdyńskie instytucje kultury i nie tylko przygotowały szereg wydarzeń

mat.pras.
Co robić w weekend w Gdyni? Podpowiadamy

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza:
– 7 i 8 czerwca o godz. 19.00 na „Niewolnice z Pipidówki” Michała Bałuckiego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Przewrotna i zabawna opowieść o sile sprawczej kobiet. O afrodyzjaku, jakim jest władza i sile napędowej, jaką jest żądza. A także o korupcji, politycznych ustawkach i rodzinnych powiązaniach. Zdeterminowane bohaterki spróbują wszelkich środków, by osiągnąć swój cel. Czy im się uda?
– 9 czerwca o godz. 20.00 na „Kursk” Pawła Huellego w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”. 9 czerwca to wieczór pamięci Pawła Huellego.
Inspirowana faktami wstrząsająca historia katastrofy, do której doszło w 2000 roku na Morzu Barentsa. Najnowocześniejsza łódź podwodna z napędem atomowym, na której doszło do wybuchu, zbyt długo pozostawała pod wodą. „Kursk” to opowieść o osobistych tragediach i o decyzjach władz.
Szczegóły oraz bilety dostępne na:

www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
– 8 czerwca godz. 19.00 „Rodzanice” wg „Kraboszek” Barbary Piórkowskiej, reż. Ewa Ignaczak. Kobieta i jej życie wypełnione powinnościami, wdrukowaną od pokoleń świadomością tego, co powinna w życiu robić, co jest jej przeznaczone, a co nie. Narzucona rola jaką musi odgrywać w społeczeństwie niesie ze sobą ból, cierpienie, często samotność. Co musi się wydarzyć w życiu kobiety, by zaczęła zastanawiać się nad zmianą? Historia oprawiona jest pieśniami tradycyjnymi w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.
– 9 czerwca godz. 12.00 Stacja Bajek „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.
Szczegóły oraz bilety dostępne na:

teatrgdyniaglowna.pl.

Konsulat Kultury poleca
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
– 7.06. o godz. 19.00 na najnowszy spektakl Bałtyckiego Teatru Różnorodności – „Dom Wariatów”. Nadia, a od teraz właściwie już Narcyza, ma nadzieję na nowy start.
Bilety: 75 zł (dostępne: 
btr.pl).
– 8.06. o godz. 18.00 na spektakl impresaryjny grupy Bałtycki Teatr Różnorodności pt. „Mayday 2”. To jedna z najbardziej lubianych i najśmieszniejszych fars w historii teatru.
Bilety: 75 zł (dostępne: 
btr.pl).
www.gck.gdynia.pl.

Spacery po Orłowie
Sławomir Kitowski i Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zapraszają na kolejne niedzielne spacery historyczno-przyrodnicze w Orłowie.
Spacer czwarty – 9 czerwca – odkryjemy lokalizację i ślady dawnego leśnego parku kuracyjnego, zbiórka o godz. 12.00 pod Domkiem Żeromskiego.


Kącik naukowy
7 czerwca o godz. 16.30 w Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) odbędą się warsztaty dla dorosłych. „I wszystko jasne!”
Światła, kolory, nauka, lasery – tak będą wyglądały najbliższe warsztaty dla dorosłych. Uczestnicy ruszą w świetlną podróż po świecie fizyki, biologii i chemii. Podczas warsztatów dla dorosłych prześwietlicie kroplę wody, przy użyciu wiązki lasera rozpędzicie radiometr Crooksa, przekonacie się, jak efektowne jest doświadczenie Younga i sprawicie, że światło „zniknie”.
Bilety na 
experyment.gdynia.pl.

„WyjdźMY na dwór” już w sobotę
Gry i zabawy dla dzieci, konkurs wiedzy o Gdyni i koncert zespołu Jacek Siciarek Trio – to tylko część atrakcji przygotowanych na sąsiedzkie spotkanie „WyjdźMY na dwór”. Wydarzenie, organizowane przez Radę Dzielnicy Śródmieście, odbędzie się już 8 czerwca na podwórku kamienicy Bankowiec przy ul. 3 Maja 27/31.
Na najmłodszych czekają gry i zabawy edukacyjne, starsi będą mogli m.in. zwiedzić Mini Muzeum „Bankowiec”, spotkać się z nowymi radnymi dzielnicy i zmierzyć się w konkursie wiedzy o Gdyni. Gwoździem programu jest koncert zespołu Jacek Siciarek Trio (Jacek Siciarek (gitara/śpiew/harmonijka ustna), Michał Lasota (perkusja) i Krzysztof Pomierski (bas)).
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 17.00.

XXVI Wielki Przejazd Rowerowy
9 czerwca odbędzie się XXVI Wielki Przejazd Rowerowy (oraz hulajnogowy, rolkowy, longboardowy itd).
Do Peletonu Północnego (z Wejherowa do Sopotu) będzie można dołączyć przy skwerze Kościuszki w Gdyni o godz. 12.00.
Dla zabezpieczenia kolumny wstrzymany będzie ruch na poszczególnych odcinkach dróg zajmowanych przez uczestników. Spodziewany jest przejazd ul. 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa. Finał odbędzie się na błoniach przy ul. Polnej w Sopocie.
Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest bezpłatny. Chcący wesprzeć organizację WPR będą mogli wziąć udział w zbiórce publicznej poprzez nabycie tzw. szprychówek (kart pamiątkowych WPR) i wziąć udział w losowaniu nagród.
Imprezę organizują: Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, Wejherowski Alarm Smogowy – Organizacja Ekologiczna i Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia im. Tomasza Milewskiego.
Szczegóły oraz dokładne godziny na 
www.wpr2024.pl.

„Twój mózg kocha grać w zielone”
Nadleśnictwo Gdańsk zaprasza 9 czerwca do Leśnego Ogrodu Botanicznego (ul. Marszewska 5) na wykład pt. „Twój mózg kocha grać w zielone”, w ramach cyklu „Ogrodowe Niedziele”. Poprowadzi je prof. Wojciech Glac – neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Będzie to okazja, żeby dowiedzieć się, dlaczego kontakt z naturą łagodzi stres i ułatwia leczenie, a ludzie żyjący w otoczeniu zieleni są zdrowsi i szczęśliwsi. Jakie korzyści dla naszego mózgu ma ekspozycja na środowisko naturalne i dlaczego warto jak najczęściej bywać w otoczeniu zieleni? Odpowiedzi już w najbliższą niedzielę! Początek o godz. 11.00.

Wykład bez ograniczeń wiekowych, ale na podstawie rezerwacji miejsc na stronie internetowej 
https://marszewo.nakiedy.pl.
Przypominamy, że „Ogrodowe Niedziele” to cotygodniowe spotkania organizowane w Leśnym Ogrodzie Botanicznym od kwietnia do końca października. Co tydzień organizowane są zajęcia, warsztaty i prelekcje. Ogród jest dostępny dla wszystkich w godzinach 10:00-16:00. Wstęp wolny. Zachęcamy do spacerów po terenie ogrodu, wypoczynku i korzystania z ogniska. Jest możliwość dotarcia do ogrodu autobusem nr 288.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda