mobile
REKLAMA

Czas na Rowerowy Maj 2022

Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj w tym roku trwać będzie od 4 do 31 maja. Kampania promuje zdrowy tryb życia wśród dzieci przedszkolnych, uczęszczających do szkół podstawowych, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów. Zapraszamy do udziału, nagrody gwarantowane!

Informacja prasowa
Czas na Rowerowy Maj 2022

Zmieniając środek transportu z auta na ekologiczny rower czy hulajnogę, uczestnicy uczą się zdrowych nawyków, dbają o środowisko naturalne i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście, bo zmniejsza się ruch samochodów.

Od 4 do 31 maja dzieci, które dojadą do szkoły same, będą zbierać punkty w postaci naklejek wklejanych do dzienniczków. Najaktywniejsza szkoła i przedszkole otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł do wydania na sprzęt sportowy lub edukacyjny. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe w zależności od poziomu zaangażowania w akcję.

W ostatniej edycji uczestniczyło 1394 sopockich dzieci, które odbyły ponad 26 tys. rowerowych podróży, frekwencja rowerowa wyniosła 41 proc., a przedszkolaki przodowały w rankingu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda