mobile
REKLAMA

Dar Młodzieży liderem finlandzkich regat

Dar Młodzieży, morska fregata szkoleniowa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, pod egidą komandora Rafała Szymańskiego, odniosła imponujące zwycięstwo podczas inauguracyjnej części tegorocznych regat The Tall Ships Races w Finlandii. Druga lokata wśród największych okrętów to nie lada wyczyn! Przepłynięcie trzystumilowej trasy okraszone było niezliczonymi wyzwaniami, ale załoga stanęła na wysokości zadania, triumfując w niesamowitym stylu.

Informacja prasowa/ gdynia.pl
Dar Młodzieży liderem finlandzkich regat

Żaglowce uczestniczące w tegorocznej edycji regat od czwartku można podziwiać już w porcie w stolicy Finlandii, będącej oficjalnym gospodarzem "The Tall Ships Races".
W Helsinkach ta imponująca, mierząca niemal 109 metrów fregata szkoleniowa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - „Dar Młodzieży”, robi prawdziwe pozytywne zamieszanie.

- Załoga „Daru Młodzieży" uczestniczy w regatach z przyjemnością, a sukces jaki „Dar Młodzieży" odniósł,  zajmując drugie miejsce w klasie największych jednostek podczas rozpoczętego 27 czerwca, pierwszego etapu, prestiżowych regat The Tall Ships Races, to niewątpliwie powód do dumy i radości, jednak, co należy podkreślić w czasie trwającego właśnie rejsu priorytetem dla Uczelni pozostaje przede wszystkim szkolenie młodzieży oraz studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Warto jednak zauważyć, że obok praktyk, które młodzież obecnie odbywa na „Darze Młodzieży", to The Tall Ships Races są dla tych młodych ludzi znakomitą okazją do integracji z załogami pozostałych żaglowców, biorących udział w imprezie - mówi mgr. inż. kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek, Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich UMG.


Jest to prawdziwy gigant wśród uczestników tegorocznych regat – imponujący „Dar Młodzieży”, którego urok nie pozostaje obojętny dla żadnego obserwatora. Uznany za jednego z najpiękniejszych żaglowców na świecie, wzbudza on niekwestionowane zainteresowanie swoją majestatyczną prezencją.
Wśród potężnych okrętów klasy A, stanowiących największe jednostki tegorocznej edycji The tych regat, oprócz słynnego „Daru Młodzieży”, dumnie prezentuje się również gdyńska „Pogoria”.

fot. Uniwersytet Morski w Gdyni

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda