mobile
REKLAMA

Dekoduj plastik – eko warsztaty w Forum Gdańsk

Rozszyfruj symbole i zadbaj o środowisko. Ekologiczne warsztaty Dekoduj plastik to okazja do poznania przydatnych informacji i ciekawostek o plastiku, jego przetwarzaniu, rozkładzie i zagrożeniach z nim związanych. Warsztaty odbędą się w sobotę, 10 października w Forum Gdańsk. Stoisko otwarte będzie w godzinach 12.00-16.00 na poziomie 0 obok wystawy w ramach akcji Gdańsk bez plastiku. Organizatorem warsztatów jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

inf. prasowa
Dekoduj plastik – eko warsztaty w Forum Gdańsk

Nie tylko produkty spożywcze mają swoje etykiety. Szczególne oznaczenia mają także kosmetyki, środki czystości, ubrania czy opakowania. Produkty, a zwłaszcza opakowania, są w większości oznakowane symbolem w kształcie strzałek oraz odpowiednim numerem lub skrótem – to ważna podpowiedź dotycząca bezpieczeństwa ich użytkowania. Znajomość tych symboli ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i środowisko (także wodne).

 

Plastik bez tajemnic
Dzięki akcji Dekoduj Plastik symbole na produktach przestaną być tajemnicą. Na stoisku w Forum Gdańsk będzie można dowiedzieć się, jak rozpoznawać poszczególne rodzaje tworzyw sztucznych, jakie produkty są lub mogą być z nich wykonane, oraz czy te produkty są bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska. Uczestnicy poznają tworzywa, które składają się na dobry plastik, oraz dowiedzą się których odmian tworzyw sztucznych należy unikać i dlaczego. Na odwiedzających czekają praktyczne materiały edukacyjne.

Stoisko jest elementem nowego programu edukacyjnego Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Hydromisja, którego pilotaż wystartuje już w listopadzie b.r.

 

Nauka poprzez zabawę
Hydromisja to program GIWK, który spaja w całość wszystkie dotychczas prowadzone działania edukacyjne. Nazwa programu została wybrana w głosowaniu internetowym i jest jednocześnie nazwą nowego Centrum Edukacyjnego, które będzie funkcjonować na terenie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Najważniejszą zasadą w Hydromisji będzie nauka poprzez zabawę. Już teraz można zgłaszać się do pilotażowego projektu edukacyjnego kierowanego do grup przedszkolnych i klas 0-3. Oferta zajęć znajduje się w załączeniu.

Więcej o Hydromisji i innych działań edukacyjnych GIWK można przeczytać na stronie Bliżej źródeł.

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda