mobile
REKLAMA

Dni otwarte gdańskich szkół zawodowych

Od poniedziałku, 27 marca do soboty, 1 kwietnia uczniowie klas VIII szkół podstawowych będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych i zawodowych. W programie przewidziana jest debata, dni otwarte, warsztaty i webinaria. Tydzień zakończy się w Amber Expo Gdańskimi Targami Szkół Ponadpodstawowych oraz IX Galą „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”

Informacja prasowa
Dni otwarte gdańskich szkół zawodowych

- Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Swoją ofertę zaprezentuje 15 szkół zawodowych: techników i branżowych szkół I stopnia i 19 szkół ogólnokształcących. Zachęcam także do rozmowy z doradcami zawodowymi i mentorami - mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Całe wydarzenie rozpocznie się debatą z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia oraz wykładem inauguracyjnym „Sztuczna inteligencja i zawody przyszłości a wybór ścieżki edukacyjnej”, który poprowadzi Jarosław Marek Spychała, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak rozwój sztucznej inteligencji zmieni w najbliższej przyszłości rynek pracy, czyli czym dzisiaj kierować się przy wyborze szkoły średniej. Wykład i debata będą transmitowane na gdansk.pl o godzinie 11.00.

Tegoroczny Tydzień Zawodowca w ramach współpracy współfinansowany jest ze środków UNICEF. Uczniowie klas VIII samorządowych szkół podstawowych w Gdańsku stanowią blisko 7% wszystkich ósmoklasistów. W związku z tym przygotowane zostały dwie wersje językowe nowego przewodnika po gdańskich szkołach średnich, ulotek dotyczących rekrutacji oraz plakatów zapraszających. Podczas Gdańskich Targów Szkół Ponadpodstawowych dostępni będą także wolontariusze, którzy będą się posługiwać językiem ukraińskim.

- Po okresie pandemii, kiedy jedyną możliwą formą była rzeczywistość wirtualna, obecnie obchodzony tydzień odbywa się stacjonarnie w szkołach i na targach szkół średnich z wykorzystaniem wielu form nawiązywania z uczniami kontaktu, w tym wykładów, debat, warsztatów czy stoisk na targach - dodaje zastępczyni dyrektora WRS. - Zapewniliśmy przestrzeń na doradztwo zawodowe i nową formę przekazu, czyli warsztaty dla uczniów. Kontynuujemy wykład inaugurujący z zakresu filozofii i wprowadziliśmy, jako formę wzmocnienia przekazu, debatę z uczniami szkół średnich na temat doświadczeń z rekrutacji.

Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych

Targi odbędą się 1 kwietnia w godz. 10.00 - 15.00 w AMBEREXPO przy ulicy Żaglowej 11. Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców lub opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich w zawodach - EuroSkills Gdańsk 2023, a także zajrzeć do wnętrza Mobilnego Centrum Edukacyjnego – nowoczesnej przestrzeni dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. Szczegóły dotyczące Gdańskiego Tygodnia Zawodowca dostępne są także w języku ukraińskim na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej.

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

fot.UMG

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda