mobile
REKLAMA

Dynatrace inwestuje w polską branżę IT i tworzy nowe miejsca pracy w Gdańsku

Dynatrace, międzynarodowa firma technologiczna, planuje rozbudowę swojego biura w Gdańsku, które mieści się w kompleksie biurowym Alchemia. Firma ogłosiła we wtorek, 19 września, że zatrudni dodatkowe 150 osób do swojego zespołu IT

Jakub Bielawski
Dynatrace inwestuje w polską branżę IT i tworzy nowe miejsca pracy w Gdańsku

Globalna spółka IT rozlokowała się w Gdańsku

Dynatrace to globalna firma technologiczna specjalizująca się w tworzeniu inteligentnego oprogramowania do zarządzania wydajnością aplikacji. Spółka również oferuje platformę opartą na sztucznej inteligencji i automatyzacji, dostarczając rozwiązania do monitorowania wydajności aplikacji (APM) oraz monitoringu całych środowisk cyfrowych (DPM).

Spółka właśnie zakończyła aranżację swojego biura w Gdańsku. Nowoczesna przestrzeń ma zachęcać do twórczej pracy i współpracy z lokalną społecznością. Zamiast otwartych przestrzeni, biuro podzielono na strefy dostosowane do różnych rodzajów zadań. Znajduje się ono w budynku Platinum w kompleksie Alchemia przy Al. Grunwaldzkiej 411-415 i zajmuje 5,3 tysiąca metrów kwadratowych. W Gdańsku pracuje 350 wysoko wykwalifikowanych specjalistów Dynatrace, co czyni to biuro drugim największym w strukturach firmy.

W firmie potrzebni są liczni specjaliści

W związku z rozwojem firmy, Dynatrace poszukuje 150 nowych pracowników na różne stanowiska: product managers, cloud experts, front-end engineers oraz JAVA engineers.

Przedstawiciele władz miasta i województwa pomorskiego wyrazili uznanie dla firmy i branży IT, która jest ważnym sektorem gospodarki i zapewnia zatrudnienie wysoko wykwalifikowanym specjalistom.

- To doskonałe miejsce do dalszego rozwoju. Jednym z założeń Strategii Gdańska 2030 plus jest stworzenie 50 tysięcy nowych miejsc pracy, właśnie w nowych technologiach. Cieszy mnie, że działania firm realizujących się na naszym rynku wpisują się w działania tej strategii. W zeszłym tygodniu odebraliśmy najważniejszą nagrodę na Pomorzu, w kategorii Miasto Przyjazne Przedsiębiorcom i dzisiejsza uroczystość jest doskonałym przykładem realizacji założonych przez nas celów - stwierdził Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Jak z kolei uznał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, branża IT to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki Pomorza. - Współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami stanowi fundament naszego sukcesu. Jestem przekonany, że reinwestycja Dynatrace w Gdańsku i zwiększenie zatrudnienia o 150 nowych ekspertów przyczyni się do budowania potencjału technologicznego i wzmocnienia pozycji regionu jako ośrodka zaawansowanych procesów high-tech – zaznaczył.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda