mobile

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego odszedł ze stanowiska. Co było tego powodem?

Po 26 latach pracy na stanowisku dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, Sebastian Zomkowski zdecydował się odejść z funkcji. Jego następcą został Wojciech Siółkowski, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych ZTM

Jakub Bielawski
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego odszedł ze stanowiska. Co było tego powodem?

Zmiana kadry w gdańskim ZTM-ie

Zomkowski poinformował o swojej decyzji władze miasta w piątek, 10 listopada. Powodem była chęć realizacji planów, na które nie miał czasu jako dyrektor ZTM. Zomkowski był odpowiedzialny za organizację komunikacji miejskiej w Gdańsku od 1997 roku i przyczynił się do wielu inwestycji i modernizacji w tym zakresie.

- Wystąpiłem z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. To wyłącznie moja decyzja, do której przygotowywałem przełożonych i najbliższych współpracowników od dłuższego czasu – poinformował Sebastian Zomkowski. - Po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej pora na zmiany i realizację planów, na które do tej pory nigdy nie miałem czasu – dodaje.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podziękowała Zomkowskiemu za jego pracę i zaufanie, jakim się cieszył. Życzyła mu realizacji zamierzeń i pamiętania o Gdańsku jako jego miejscu na ziemi. Prezydent podjęła również decyzję o powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora ZTM Wojciecha Siółkowskiego, który pracuje na rzecz miasta od blisko 10 lat. Poprosiła pracowników ZTM o wsparcie dla nowego dyrektora i podkreśliła wagę odpowiedzialności, jaką mają na swoich barkach.

Siółkowski podziękował prezydentowi i zastępcy prezydenta Piotrowi Borawskiemu za zaufanie oraz Zomkowskiemu za szansę pracy w zespole ZTM.

- Chciałem podziękować Pani prezydent i Panu prezydentowi za zaufanie oraz dyrektorowi Sebastianowi, za to że dał mi szansę pracować w tym zespole. Mam świadomość odpowiedzialności i wykonania tego ważnego zadania. Jednak to co daje wiatr w żagle i napawa optymizmem to fakt, że tu jest bardzo fajny, zgrany, profesjonalny i kompetentny zespół, dlatego wierzę, że ta misja może się udać – powiedział Wojciech Siółkowski.

fot.UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda