mobile

Dziś mecz Polska - Francja w Ergo Arenie

W środę, 8 marca, w gdańsko-sopockiej hali polscy piłkarze ręczni zagrają z reprezentacją Francji w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024. Na to wydarzenie sprzedano ponad 10 tys. biletów. Przedstawiciele Ergo Areny zachęcają, by skorzystać z komunikacji miejskiej bądź przyjechać na miejsce z dużym wyprzedzeniem czasowym.

Informacja prasowa
Dziś mecz Polska - Francja w Ergo Arenie

Polska - Francja w Dzień Kobiet

Hala widowiskowo-sportowa na granicy Gdańska i Sopotu tętni życiem przez cały rok, jednak to w najbliższych tygodniach odbędzie się sporo imprez, różnego typu, na których spodziewane są tysiące kibiców sportowych, melomanów i miłośników innych rozrywek.

Już w środę, 8 marca, mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska - Francja. Na ostatnich mistrzostwach świata, które w styczniu 2023 roku odbywały się w Szwecji i Polsce, Biało-Czerwoni zajęli szesnaste miejsce, Francuzi sięgnęli po srebrne medale. 

Na mecz w Ergo Arenie wykupiono ponad 10 tys. biletów. 

 

Widok z góry: hala sportowa z napisem ERGO ARENA, obok ulica i parking z setkami samochodów

Na parkingu przed Ergo Areną znajdzie miejsce około 700 samochodów

Parking przy Ergo Arenie może pomieścić ok. 700 samochodów. Mecz Polska - Francja zaliczany jest do trzeciej taryfy, co oznacza koszt:

 • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 12 godzin – 40,00 zł
 • autobusy: 12 godzin – 100,00 zł

Lepiej nie przyjeżdżać samochodem

Przedstawiciele Ergo Areny zachęcają, by nie planować przyjazdu do hali "na ostatnią chwilę", w dodatku samochodem. Lepiej skorzystać z oferty miejskich autobusów i tramwajów, a jeśli to niemożliwe - przyjechać autem nawet i 2 godziny wcześniej. Chodzi o to, by nie zakorkować ulic w dzielnicy Żabianka, ale też by nie tracić nerwów i czasu na niepotrzebne stanie w korkach. 

Dotyczy to meczu piłki ręcznej Polska - Francja oraz wielu następnych imprez, które czekają na mieszkańców Trójmiasta i całego Pomorza w Ergo Arenie.

Ergo Arena przypomina o kampanii #DobryDojazd

Lokalizacja hali pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem w Gdańsku oraz trolejbusem z Gdyni. Z przystanków dojście pieszo do hali zajmuje około 10 - 15 minut.

Kto jednak nie ma takiej możliwości i przyjechać chce samochodem, powinien rozważyć możliwość przyjazdu na miejsce wcześniej.

- A gdyby tak oszczędzić czas spędzony w aucie i spędzić go w jednej z nowoczesnych stref gastronomicznych? Omiń korki, przyjedź szybciej, wejdź do hali przynajmniej godzinę przed rozpoczęciem imprezy i skorzystaj ze specjalnych promocji przygotowanych przez Classic Catering na hasło #DobryDojazd - zachęca Aleksandra Samborska, manager ds. komunikacji i PR w Ergo Arenie. - W marcu przed meczem Polska-Francja, Koncertem Muzyki Filmowej i stand-upem Mateusza Sochy można będzie zakupić zestaw "nachosy plus napój" w cenie specjalnej oraz dwie herbaty w cenie jednej. Promocje wygasają każdorazowo pół godziny przed startem danej imprezy - dodaje.

 

na zdjęciu fragment hali ergo arena, na jej elewacji wywieszony jest jasny baner

Jadąc do Ergo Areny skorzystaj z komunikacji miejskiej bądź przyjedź samochodem z wyprzedzeniem czasowym

Kluby spod znaku Trefla i sopocki MOSiR nagradzają dobre praktyki

Do skorzystania z komunikacji publicznej zachęcają także kluby Trefla oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Postaw na transport zbiorowy i zgarnij darmowe wejściówki na jeden z najbliższych meczów Trefla Gdańsk lub Trefla Sopot w Ergo Arenie. Przyjedź na imprezę ekologicznym jednośladem, tramwajem, autobusem, trolejbusem lub pociągiem SKM, w portalach społecznościowych użyj hashtaga #DobryDojazd, oznacz profil Ergo Areny i pokaż nam w Tweecie lub Instastory (koniecznie otwarte profile!), jak mija Twoja podróż do hali. Trzy pierwsze oznaczenia przy okazji Polskiej Nocy Kabaretowej, meczu Polska-Francja lub stand-upu Mateusza Sochy to trzy podwójne zaproszenia na wskazany mecz gdańskich siatkarzy lub sopockich koszykarzy - proponują.

Od czerwca do końca września podwójnymi wejściówkami na najdłuższe molo nad Bałtykiem nagradzać będzie z kolei MOSiR Sopot.

Które linie autobusowe, trolejbusowe i tramwajowe dojeżdżają do Ergo Areny?

Do hali dotrzeć można pociągami SKM - najbliżej zlokalizowany jest przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka - 15 min) i przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką - 10 minut), tramwajami i autobusami ZTM: do dyspozycji pasażerów są dwie dzienne linie autobusowe (148 i 227), trzy linie nocne: N4, N12, N13 i pięć linii tramwajowych: 2, 4, 5, 6, 8 oraz trolejbusem ZKM (linia 31), który trasę zaczyna i kończy na parkingu Ergo Areny. 

Mapka z zaznaczonymi przystankami w pobliżu hali Ergo Arena - napisano odległość do hali w metrach

SKM Szybka Kolej Miejska: (rozkłady jazdy)

 • Przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min)
 • Przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut)

Tramwaj: (rozkład jazdy)

 • nr 2 – przystanek   Gospody/Pomorska
 • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 5 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 8 –  przystanek  Osiedle  Wejhera

Autobus (rozkład jazdy)

 • nr 148 – przystanek  Gospody (Gdańsk)
 • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
 • nr N4 – przystanek Jelitkowo (Gdańsk)
 • nr N12 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus (rozkład jazdy)

 • nr 31

Wokół hali funkcjonuje także oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów, jest też miejsce do zaparkowania hulajnóg elektrycznych.

Uszanować mieszkańców dzielnicy Żabianka

Kampania #DobryDojazd to pokłosie nieprzyjemnych sytuacji, do których doszło we wrześniu 2021 r. na terenie dzielnicy Żabianka, w bezpośrednim sąsiedztwie hali. Powrót masowych imprez, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, sprawił, że wiele osób zapomniało o dobrych "manierach" podczas dojazdu do hali widowiskowo-sportowej. Kierowcy, udający się na imprezę zorganizowaną pod koniec września w Ergo Arenie, nie uszanowali obowiązujących w okolicy zakazów. Część z nich wjechała na teren pobliskich osiedli, zajmując miejsca należące na co dzień do mieszkających tam osób. Nie brakowało też osób, którzy pozostawili swoje auta w miejscach do tego nie przeznaczonych: na trawnikach, czy chodnikach blokując przejście pieszym. Sytuacja ta wywołała protesty mieszkańców Żabianki.

fot.Ergo Arena

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda