mobile

Ekologiczny i czysty Sopot – nowy sprzęt dla ZOM

Nie tylko wielkie inwestycje przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne i czyste powietrze. Dużo możemy również zdziałać małymi krokami – zmieniając drobne przyzwyczajenia, korzystając ze sprzętu który jest niskoemisyjny, ekologiczny. Z tego samego założenia wychodzi kierownictwo sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, inwestując w ekologiczny sprzęt, chroniący środowisko.

inf. prasowa
Ekologiczny i czysty Sopot – nowy sprzęt dla ZOM

W przestrzeni miasta możemy zaobserwować 6 elektrycznych odkurzaczy, które sprzątają sopockie place i ulice, elektryczne meleksy i rowery, które dowożą sprzęt do oczyszczania i odbierają śmieci z przyulicznych koszy.

Teraz przyszła kolej na elektryczne podkaszarki ze zmiennymi nakładkami, będące na wyposażeniu elektrycznych rowerów. Ich atutem jest to, że są elektryczne, a przez to zdecydowanie cichsze, niż te tradycyjne, spalinowe. Sprzęt – 2 podkaszarki, z dodatkowymi bateriami i stacjami do ładowania to koszt ok 11 tys. zł. Już pracują na sopockich skwerach, chodnikach.

Nowy ekologiczny sprzęt to element szerokiego projektu, mającego na celu wprowadzenie do taboru sopockich służb pojazdów i urządzeń niskoemisyjnych. W przypadku miasta o statusie uzdrowiska to niezwykle ważne. Troska o czyste powietrze, o ograniczenie hałasu, przyświeca większości zakupów inwestycyjnych w mieście – komentuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.  

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda