mobile

Gdańsk bez plastiku na wielkim formacie

Nowy mural pojawi się już niedługo na fasadzie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku. Jego autorem jest trójmiejski artysta Marek Looney Rybowski. Mural powstaje w ramach kampanii Gdańsk bez plastiku.

inf. prasowa
Gdańsk bez plastiku na wielkim formacie

W lutym br. Miasto ogłosiło program "Gdańsk bez plastiku". Był on skierowany przede wszystkim do mieszkańców, a zakładał wdrożenie w codziennym postępowaniu 10 zasad dotyczących tego, jak można bardziej ekologicznie, bardziej przyjaźnie żyć dla środowiska. Projekt spotkał się z pozytywnym odzewem wśród gdańszczan. Na ulicach naszego miasta można zauważyć coraz więcej osób z bawełnianymi torbami na zakupy. Rzadkością stał się widok kupujących, pakujących zakupy w jednorazowe foliówki. Modne stało się także używanie, zwłaszcza wiosną i latem, wielorazowych butelek na wodę. Niewykluczone, że zmian nawyków jest jeszcze więcej. Miasto Gdańsk postanowiło więc pójść za ciosem i zachęca: po zmianach w życiu prywatnym, warto też zadbać o te w życiu zawodowym. 

Stworzenie wielkoformatowego dzieła to kolejny krok mający na celu promowanie ekologii i zachęcanie gdańszczan i gdańszczanek do troski o środowisko i praktykowania ekologicznych działań na co dzień. Wśród 10 zasad bez plastiku znalazły się m.in.: zabieranie na zakupy toreb bawełnianych, zamawianie napojów w kubkach wielorazowego użytku bez słomek czy pakowanie jedzenia na wynos we własne szklane lub metalowe pojemniki. 

Mural przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku będzie pierwszym z planowanego cyklu prac. 

Więcej informacji o akcji Gdańsk bez plastiku.

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda