mobile
REKLAMA

Gdańsk biega na wybory! Prezydent miasta zaprasza do udziału w bezpłatnym biegu

W sobotę, 7 października, o godzinie 10.00, na plaży w Brzeźnie, odbędzie się specjalna edycja Gdańsk Biega - Na Wybory. To nie tylko okazja do aktywności fizycznej i dobrej zabawy, ale także do wyrażenia swojej obywatelskiej postawy. Uczestnicy biegu będą mogli wrzucić do urny symboliczną kartę do głosowania i pokazać, że przyszłość Polski nie jest im obojętna

Jakub Bielawski
Gdańsk biega na wybory! Prezydent miasta zaprasza do udziału w bezpłatnym biegu

"Run for fun", czyli biegać każdy może

Gdańsk Biega to znana i lubiana formuła “run for fun”, czyli startu dla przyjemności, bez liczonego czasu, bez klasyfikacji, oficjalnych wyników i co najważniejsze, bez "ciśnienia". W zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy. Czyli biegać każdy może.

- Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, zapraszam wszystkich na specjalną edycję Gdańsk Biega... tym razem, w ramach naszej akcji profrekwencyjnej "Nie śpij, bo Cię przegłosują" - Gdańsk Biega - Na Wybory! Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, że przyszłość Polski nie jest nam obojętna, że każdy głos ma znaczenie. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki, a na mecie biegu będzie można wrzucić do urny symboliczną kartę do głosowania. Zachęcam do zapisów, na starcie spotykamy się 7 października o godz.10.00 – zachęca Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Limitowane koszulki dla tysiąca uczestników

Aby wziąć udział w biegu i otrzymać specjalną koszulkę z limitowanej kolekcji 1000 szt., należy zgłosić się przez formularz na stronie internetowej. Nie trzeba nic płacić za start. Można wybrać dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa pobiegnie wzdłuż pięknej plaży, a następnie po malowniczym Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana. Zbiórka uczestników odbędzie się przy molo w Brzeźnie. Bieg rozpoczyna się w sobotę, 7 października o 10.00. Przed biegiem, o 9.45, rozpocznie się rozgrzewka w rytmach zumby przy scenie na plaży.

Wydarzenie, które porywa tłumy

Impreza Gdańsk Biega po raz ostatni odbyła się w 2018 roku, a na przestrzeni dziesięciu dotychczasowych edycji potrafiła porwać za sobą tłumy gdańszczan, liczone w tysiącach osób. Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Fundacja Gdańska postanowiły więc wrócić do tej inicjatywy, aby przypomnieć, jak ważne i zdrowe są dla nas ruch, aktywność fizyczna oraz oddanie głosu w wyborach powszechnych.

Informacje i zapisy można znaleźć tutaj.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda