mobile
REKLAMA

Gdańsk gospodarzem finałowego turnieju Siatkarskiej Ligii Narodów

Kibice w Gdańsku nie będą musieli długo czekać na kolejny siatkarski turniej najwyższej rangi. Po tegorocznych Mistrzostwach Świata siatkarek czas na emocje w męskim wydaniu. Dziś oficjalnie ogłoszono, że finałowy turniej Siatkarskiej Ligii Narodów VNL 2023 mężczyzn zostanie rozegrany w Ergo Arenie.

informacja prasowa
Gdańsk gospodarzem finałowego turnieju Siatkarskiej Ligii Narodów

Mieszkańców Gdańska nie ominęły zeszłoroczne Mistrzostwa Europy, podczas których biało-czerwoni rozegrali w Ergo Arenie fazę pucharową, a cały turniej EuroVolley zakończyli z brązowym medalem. W Gdańsku rozegrana została też faza wstępna tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Tym razem zmierzą się tu uczestnicy wielkiego finału tych rozgrywek.

- Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic – do pełnego jej obrazu brakuje jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Założenie jest takie, by każdej z uczestniczących w Lidze Narodów reprezentacji zagwarantować po 12 meczów z tak samo silnymi rywalami. Wszystkie 16 zespołów jest klasyfikowanych według światowego rankingu po zakończeniu poprzedniej edycji Ligii Narodów.

Kto z kim zagra w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a przede wszystkim z kim na boisku spotkają się reprezentanci Polski? Tego dowiemy się już w nowym roku

fot. media.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda