mobile

Gdańsk Miastem Zawodowców - kolejne szkoły objęte programem

Dziewięć szkół średnich zostało objętych programem Gdańsk Miastem Zawodowców. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia uczniów w szkołach zawodowych. Niebawem ruszą kolejne przetargi, m.in. na prace w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych przy ul. Czyżewskiego.

Redakcja
Gdańsk Miastem Zawodowców - kolejne szkoły objęte programem

Realizacja projektu Gdańsk Miastem Zawodowców ma podnieść standard w dotychczasowej infrastrukturze budowlanej szkół średnich. Rozbudowane i unowocześnione zostanie również zaplacze edukacyjne w takich branżach jak: transport, motoryzacja,  elektronika czy budownictwo. Lepsze wyposażenie wpłynie na poprawę przygotowania młodych ludzi do wykonywania konkretnego zawodu i dostosowania się do wymogów rynków pracy. Program Gdańsk Miastem Zawodowców objął 9 szkół, a jego wartość to ponad 65 mln złotych.


Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum przy ul. Piramowicz
W maju 2019 roku zakończyliśmy remont  sal i korytarza w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum. Prace budowlane przeprowadzono w pięciu salach dydaktycznych. W części gmachu zostały wymienione okna i drzwi. Wykonawca zajął się również wymianą grzejników, wentylacji i instalacji kanalizacyjnej. W ramach zadania przeprowadzono także osuszanie ściany budynku oraz izolacji zewnętrznej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 880 tys. złotych.


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 przy ul. Smoleńskiej
W czerwcu 2019 r.  zakończyło się zadanie związane z przebudową dwóch pracowni w głównym budynku CKZiU nr 2 przy ul. Smoleńskiej. Ponadto na potrzeby utworzenia ścieżek edukacyjnych zainwestowano w zagospodarowanie terenu wokół placówki. Dodatkowo szkoła otrzyma także specjalistyczne wyposażenie dla pracowni chemicznej i środowiskowej. Łączny koszt prac to niemal 700 tys. złotych.


Zespół Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej
We wrześniu ubiegłego roku zakończyła się modernizacja warsztatów szkolnych i  pracowni szkolnej w budynku Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej. Pracownie wyposażono m.in. w nowoczesne stanowiska do badań systemów wtryskowych, urządzeń do wykonywania napraw samochodów i podnośniki dla pojazdów. Szkoła została także wyposażona w motocykl. W planach jest także dostawa samochodu do diagnostyki aut hybrydowych. Koszt przebudowy wyniósł ok. 11,5 mln złotych.


Zespół Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie
Prace budowlane w Zespole Szkół Łączności, które zakończyły się we wrześniu, prowadzone były w trzech budynkach. W budynku A wykonawca przeprowadził remont w wybranych salach lekcyjnych na I i II piętrze. Zakres zadania obejmował także montaż nowego wyposażenia w przebudowywanych pracowniach oraz oświetlenia LED. W budynku B zaadaptowane zostały trzy sale lekcyjne. Prace w budynku C objęły poszczególne sale na trzech piętrach. Część pomieszczeń, które  pełniły funkcję mieszkalną i administracyjną, została zaadaptowana na cele dydaktyczne. Jednym z elementów zadania było także przebudowa bursy, umożliwiająca dostosowanie warunków do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Koszt inwestycji to niecałe 10,4 mln złotych.


Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja
Przy tej placówce powstał budynek o wymiarach 31,49 x 14,56 m. Jest to obiekt jednopiętrowy, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, w którym znajdą się  pracownie. Na dachu budynku zostały zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej, a w jego sąsiedztwie wykonana została niewielka elektrownia wiatrowa. Koszt inwestycji to ponad 2,6 mln złotych. Prace zakończyły się w listopadzie 2019 r.


Zespół Szkół Morskich przy ul. Wyzwolenia
Na terenie Zespołu Szkół Morskich trwa budowa dwupoziomowego pawilonu przeznaczonego na laboratoria i pracownie.  W budynku będą mieściły się laboratoria i pracownie językowe, nawigacji, logistyczne, logistyczno – spedycyjne, mechaniczne, eksploatacji portów i terminali, informatyczne, a także pomieszczenie biurowe, pokój nauczycielski, szatnia, magazyny, pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Budynek będzie monitorowany i będzie miał dostęp do Internetu. Koszt inwestycji to 6,3 mln złotych. Prace zakończą się w lutym 2020 roku.

W najbliższych tygodniach planowane jest ogłoszenie przetargów dotyczących kolejnych trzech szkół:

Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku
Na terenie ZSAKiH-U powstanie budynek, w którym odbywać się będą warsztaty na potrzeby kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej w branży turystyka, sport i rekreacja oraz technik architektury krajobrazu w branży środowisko. Dwukondygnacyjny budynek będzie wyposażony w windę. Przetarg na realizację zadania zostanie  ogłoszony do końca tygodnia. Budowa ma potrwać 9 miesięcy od daty podpisania umowy.


Państwowe Szkoły Budownictwa przy al. Grunwaldzkiej
W pierwszym kwartale 2020 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na rozbudowę i modernizację wiat warsztatowych na terenie PSB przy al. Grunwaldzkiej. Prace przy przebudowie wiat powinny rozpocząć się wiosną  2020 roku i potrwać do pierwszego kwartału przyszłego roku.


Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy al. Legionów
Na terenie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zaplanowano przebudowę pomieszczeń, które przeznaczone będą na pawilony warsztatowe. Ponadto przewiduje się budowę warsztatowej sali bankietowej. W pierwszym kwartale 2020 zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji. Prace projektowe powinny zakończyć się w czwartym kwartale bieżącego roku. 

Projekt pn.: Gdańsk miastem zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych w Gdańsku jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda