mobile

Gdynia w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim plebiscytu „Świeć się z Energą”. Internauci uznali miasto za najpiękniej przystrojone na święta na Pomorzu. Dzięki temu trafi do niego sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebujących, oraz lampa wirusobójcza UV-C. To jednak nie koniec! Rozpoczęło się finałowe starcie. Gdynia i 15 innych polskich miast z poszczególnych regionów walczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Głosowanie w ogólnopolskim finale akcji potrwa od 14 do 25 stycznia.

Informacja prasowa
Gdynia w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”

Choinka przed budynkiem Urzędu Miasta Gdyni, fontanna na skwerze Kościuszki, świetlne ozdoby na placu Kaszubskim czy ul. Świętojańskiej – to tylko część iluminacji, którymi przystrojono Gdynię na święta.
 
Świąteczny wystrój naszego miasta przypadł do gustu internautom, którzy licznie głosowali na Gdynię w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Jest on organizowany po raz 13. We wtorek, 11 stycznia zakończył się etap wojewódzki konkursu. Wyłoniono w nim 16 najpiękniej ozdobionych miast – po jednym z każdego regionu Polski.
 
Na Pomorzu na I miejscu znalazła się Gdynia. Na nasze miasto oddano 20 400 głosów. II miejsce zajął Starogard Gdański, który uzyskał 18 420 głosów. Na podium znalazł się też Słupsk z 7 078 głosami.
 
Zwycięzca etapu wojewódzkiego otrzymuje nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł. To sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym, i lampa wirusobójcza UV-C od spółki Energa Oświetlenie. Ponadto zdobywca I miejsca awansuje do ogólnopolskiego finału akcji i walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski.
 
W finale plebiscytu znalazło się 16 miast. Rywale Gdyni to: Legnica, Sępólno Krajeńskie, Lubartów, Wschowa, Aleksandrów Łódzki, Brzesko, Radom, Kluczbork, Sędziszów Małopolski, Dąbrowa Białostocka, Bielsko-Biała, Starachowice, Braniewo, Ostrów Wielkopolski oraz Trzebiatów. Głosowanie potrwa od 14 do 25 stycznia. Konkursowy link jest dostępny na stronie „Dziennika Bałtyckiego”.
 
Oprócz tytułu Świetlnej Stolicy Polski zwycięzca ogólnopolskiej części konkursu otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł. Pierwsza z nich to instalacja fotowoltaiczna, która zostanie zamontowana w wybranej instytucji użyteczności publicznej. Druga – sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących.
 
Plebiscytowi „Świeć się z Energą” towarzyszy konkurs fotograficzny dla mieszkańców regionów. Na Pomorzu najwięcej głosów, bo 18 123, zdobyła fotografia Michała Pietrzaka – „Świąteczna morska Gdynia” (zdjęcie tytułowe w tym artykule). Autor również powalczy o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.
 
Inicjatorem plebiscytu jest Energa z grupy Orlen. 13. edycję konkursu organizuje grupa Polska Press wraz z siecią dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl.

Fot. „Świąteczna morska Gdynia” - konkursowe zdjęcie Michała Pietrzaka/gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda