mobile
REKLAMA

Gdyńskie Muzeum Emigracji wraz z TikTokiem zapraszają na Noc Muzeów

TikTok z okazji „Nocy Muzeów” wspólnie z wybranymi instytucjami, w tym Muzeum Emigracji w Gdyni przygotował zupełnie wyjątkowe wydarzenie na platformie. By umożliwić użytkownikom zagłębienie się w sztukę, w sobotę 15 maja na TikToku odbędą się specjalne transmisje na żywo, które poprowadzą wybrane instytucje kultury.

Informacja prasowa
TAGI TikTok
Gdyńskie Muzeum Emigracji wraz z TikTokiem zapraszają na Noc Muzeów

Poza Muzeum Emigracji, które przedstawi swoją ekspozycję opowiadającą historię emigracji z ziem polskich w okresie ostatnich 200 lat, live przygotują Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, oraz Muzeum Polskiej Piosenki. To idealna okazja do zapoznania się z działalnością tych instytucji, obejrzenia aktualnych wystaw i wirtualnych spotkań z ekspertami. A to wszystko z domowego zacisza, przy użyciu smartfona.

TikTok edukuje swoich użytkowników

Sztuka i kultura to tematy ważne dla TikToka. Globalnie hashtag #art ma ponad 164 miliardów wyświetleń, natomiast w Polsce #sztuka został już wyświetlony ponad 60 milionów razy.

TikTok jest idealną przestrzenią do wyrażania twórczej ekspresji. Świetnie udowadniają to prowadzące swoje konta na platformie instytucje kultury, które w interesujący i nietuzinkowy sposób przyciągają na swoje kanały coraz większą rzeszę spragnionych wiedzy użytkowników. Dzięki unikalnym możliwościom platformy mogą docierać do nowych odbiorców i tym samym przedstawić swoją działalność w często zupełnie nowym świetle.

Jedną z nich jest Muzeum Emigracji w Gdyni, którego ekspozycja opowiada historię emigracji z ziem polskich ostatnich 200 lat oraz przybliża przeżycia ludzi opuszczających ojczyznę, ich obawy, nadzieje, a także przyczyny i skutki emigracji.

„Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na LIVE oprowadzanie po wystawie stałej. Transmisja będzie nadawana z dawnego Dworca Morskiego, skąd kiedyś odpływały polskie transatlantyki. Będzie można zobaczyć najciekawsze fragmenty ekspozycji, poznać ciekawostki dotyczące emigracji Polaków i posłuchać trochę o wybranych eksponatach. Na spotkanie zapraszamy 15 maja o godz. 18.30” – mówi Szymon Jocek z Muzeum Emigracji w Gdyni.

„Niezwykle cieszymy się, że do naszej inicjatywy dołączyły tak znane i różnorodne instytucje kultury, które z powodzeniem prowadzą już swoje konta na TikToku. Noc Muzeów od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, dlatego chcieliśmy umożliwić kontakt ze sztuką wszystkim użytkownikom platformy, a zwłaszcza tym, którym nie uda się obchodzić tegorocznego wydarzenia w formie stacjonarnej. TikTok to miejsce pełne wartościowych, edukacyjnych treści, które pomagają nam pogłębiać wiedzę oraz rozwijają nowe pasje. Jestem przekonana, że transmisje na żywo spotkają się z zainteresowaniem naszej społeczności, która jest niezwykle zaangażowana w aktywności przygotowywane i udostępniane dla nich na platformie” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska.

15 maja na platformie odbędą się 4 transmisje LIVE w godzinach:

17:30 na profilu Muzeum Polskiej Piosenki

18:30 na profilu Muzeum Emigracji

19:30 na profilu Centrum Nauki Kopernik

20:00 na profilu Muzeum Narodowego w Warszawie

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda