mobile
REKLAMA

Gdzie na kawę w Gdańsku?

Czy będąc czasami w Gdańsku zastanawiasz się, gdzie skosztować prawdziwej i aromatycznej kawy? W tym artykule przedstawimy Ci 3 godne polecenia miejsca w tym mieście. 

Anna Zuzanna Grażka
Gdzie na kawę w Gdańsku?

Drukarnia Cafe 

To jeden z obowiązkowych punktów, podczas spaceru malowniczymi uliczkami Gdańska. Drukarnia Cafe znajduje się przy niesamowicie klimatycznej ulicy Mariackiej. Dostaniecie się tam, wchodząc po kilku schodkach na górę. Zamówienie można złożyć w środku lokalu, jak i przez okienko. Drukarnia cafe oferuje rozmaity wybór kaw i herbat, jednak nie zabraknie tam również słodkości.  

Jak czytamy na stronie: 

“Drukarnia połączyła wszystko, co kochamy, dobre projektowanie, dobrą kawę, dobre spotkania i dobrych ludzi :-) Drukarnię zaprojektowaliśmy wspólnie od pierwszej kreski i wciąż wspólnie ją projektujemy; jest dla nas miejscem, w którym realizujemy się projektowo, eksperymentujemy, uczymy się i dzielimy naszą wiedzą z innymi, do tego mamy niezwykłą okazję współdziałać z fantastycznymi ludźmi z bardzo różnych światów, to inspirujące; do tego wszystko to dzieje się przy filiżance najlepszej jakościowo kawy - w Drukarni stawiamy na najwyższą jakość, dlatego postawiliśmy na kawy Speciality - czyli top of the top kawowych ziaren; sprowadzamy najciekawsze ziarna z palarni całego świata, nasi Bariści wciągną w rozmowę i kawowego freaka i rozpoczynającego dopiero kawowy tour. To doskonała przestrzeń do dalszych projektów. “ 

 

Fukafe 

Fukafe jest roślinną cukiernio-kawiarnią, znajdującą się przy ulicy Wajdeloty. Znajdziecie tam wyroby na bazie składników pochodzenia roślinnego. Wypieki bez cukru oraz bezglutenowe również nie są im straszne.  

“Od 13.01.2012 czarujemy Trójmiasto naszymi roślinnymi wypiekami. Od 03.01.2015 - działamy we Wrzeszczu, gdzie przy nietypowym cieście pieczonym na miejscu i kawie speciality możecie przycupnąć z dala od zgiełku w naszym przytulnym i przekornym wnętrzu. Na co dzień macie do wyboru w naszej witrynie 8 do 15 pozycji roślinnych, w tym część bez cukru czy na produktach z natury bezglutenowych. Pieczemy również na zamówienie (od maleńkich ciast po takie na 400 osób). Dla wielu odczarowaliśmy wegańskie wypieki. I miło nam, że skradliśmy Wasze serca i podniebienia.” 

 

Kawiarnia Czkawka 

Czkawka to nowoczesna kawiarnia, znajdująca w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz- nieopodal stacji PKP. Przytulny środek zachęca nas do pozostania tam na dłużej. Kawiarnia Czkawka ma w swojej ofercie cały szereg kaw do wyboru, jak również pyszne herbaty czy świeżo wyciskane soki i lemoniady. Na wielbicieli słodkości czekają świeże ciasta, owsiane i cytrynowe ciasteczka, desery oparte na mascarpone czy muffiny, na które trzeba polować, bo rozchodzą się tak szybko. 

‘Jesteśmy kawiarnią typu specialty. Na naszych półkach znajdziesz duży wybór kaw pod alternatywne sposoby parzenia (drip, aeropress, gabi i chemex). Do kawy proponujemy ciasto. Sami je robimy i są przepyszne. Cały czas poszerzamy naszą ofertę o to, o co pytacie. Bo my jesteśmy dla Was, żeby było smacznie i przytulnie.”- czytamy na ich oficjalnej stronie. 

Fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda