mobile

Gdzie na kawę w Gdyni?

Czy będąc czasami w Gdyni zastanawiasz się, gdzie skosztować prawdziwej i aromatycznej kawy? W tym artykule przedstawimy Ci trzy godne polecenia miejsca w tym mieście.  

 

Anna Zuzanna Grażka
Gdzie na kawę w Gdyni?

Hygge Cafe 

Hygge to duńskie słowo, oznaczające dosłownie “miło pobyć razem”. W Hygge Cafe w Gdyni z pewnością miło pobyć- czy to razem ze znajomymi bądź drugą połówką, czy to samemu. Ta klimatyczna kawiarnia znajduje się w samym sercu miasta i panuje w niej niezwykły klimat. W ich menu znajdziecie przepyszne tosty, ciasta, ciasteczka, lody oraz inne desery na bazie tapioki. Co należy szczególnie podkreślić Hygge Cafe dba również o osoby będące na diecie bezglutenowej i wegańskiej. Na miejscu bardzo często można znaleźć roślinne i bezglutenowe ciasta, a latem przepyszne wegańskie lody o niestandardowych smakach. Koniecznie musicie tam zajrzeć! 

Tłok kawiarnia 

To już chyba klasyk. Tłok kawiarnia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich kawiarni. Oprócz przepysznej kawy znajdzie tam także najlepszą matchę w całej Gdyni. Oprócz tego miejsce to może pochwalić się wyjątkowymi słodkościami, po które ustawia się długa kolejka. Jak piszą niektórzy blogerzy kulinarni: “Odmówić sobie kawałka sernika w Tłoku? Nigdy w życiu!” 

Kofeina 

Kofeina w Gdyni to miejsce, które jak sama nazwa wskazuje funduje solidną dawkę kofeiny. Kawiarnia ta powstała z pasji do kawy oraz miłości do Gdyni. Kawy mleczne przygotowywane są przy użyciu techniki free pour, której efektem są wzory rysowane mlekiem, czyli latte art. Można także skosztować tzw. alternatyw, czyli kaw z ziaren jednorodnych, parzonych w wyjątkowy sposób przez doświadczonych baristów, co nadaje kawie nowy wymiar doznań smakowych i daje dużo zabawy z przyrządzania. Na miejscu oprócz kawy czekają na Was pyszne desery, kanapki, a nawet przekąski na zimno.   

Na uwagę zasługuje również przemiła obsługa, która posiada ogromną wiedzę na temat kaw i z chęcią pomoże Wam wybrać coś specjalnego.  

 
Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda