mobile
REKLAMA

Globaltica się odbędzie!

To dobra wiadomość nie tylko dla fanów muzyki world, ale wszystkich melomanów oraz osób spragnionych wydarzeń kulturalnych w realu. Już za niecałe dwa miesiące, rozpocznie się Festiwal Kultur Świata Globaltica.

Informacja prasowa
Globaltica się odbędzie!

Rok 2020 był dla kultury rokiem straconym. Pandemia zaorała większość wydarzeń, które miały odbyć się w świecie rzeczywistym, ratowano się mniejszymi imprezami i wydarzeniami w świecie wirtualnym. Nie inaczej było z Festiwalem Globaltica, który po raz pierwszy w swej 15-letniej historii został odwołany. Aby publiczność festiwalowa nie czuła się totalnie zawiedziona, organizatorzy festiwalu – Fundacja Kultury Liberty zorganizowali kilka pojedynczych koncertów online oraz w realu w parku na Kamiennej Górze.

Jaki będzie kulturalnie rok 2021? Już wiemy, że nie wszystkie planowane imprezy się odbędą – Open’er Festival został zapowiedziany dopiero na lato 2022. Jednak szczepienia przeciw COVID-19 przynoszą pomału efekty - ilość zakażeń maleje, rośnie szansa na zbiorową odporność społeczeństwa. Dlatego Globaltica powraca już tego lata!
 

- Wybaczcie nam tak długie milczenie. Wszyscy dobrze wiemy, jak niepewna jest sytuacja epidemiologiczna. Mamy dla was kilka wiadomości. Kilka bardzo dobrych, kilka dobrych, kilka mniej dobrych. Najważniejsza i najlepsza jest taka, że - przy pozytywnym biegu wydarzeń - spotkamy się w tym roku na Kolibkach w lipcu. Nie spotkamy się, jak zaplanowaliśmy rok temu, między 15 a 18 lipca, lecz dwa tygodnie wcześniej, a nasze spotkanie potrwa dwa dni - 2 i 3 lipca. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa z wielu powodów. Trwająca pandemia wywróciła dotychczasowy świat do góry nogami i przywróciła wagę lokalnym społecznościom. Nasz festiwal jest bardzo związany z Gdynią, ale czuliśmy, że w tym roku możemy ten związek podkreślić jeszcze bardziej – informują organizatorzy.


Tą najważniejszą zmianą w formule festiwalu jest zaproszenie tylko polskich artystów. Ale że polska scena muzyki świata stoi na wysokim poziomie, publiczność nie powinna być zawiedziona.
 

- Przez lata staraliśmy się pokazać bogactwo kultur świata, w 2021 pokażemy to bogactwo z trochę innej strony. Pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa w doborze wykonawców. Część już znacie z poprzednich edycji Globaltiki, dla części będzie to pierwszy występ na naszej scenie. Obiecujemy, że będzie to edycja godna zapamiętania – dopowiada Fundacja Kultury Liberty.


Oprócz koncertów na uczestników Festiwalu będą czekały znane i lubiane atrakcje dodatkowe – m.in. zajęcia dla dzieci, joga, filmy, kulinaria.

Wkrótce na profilu FB Festiwalu poznamy więcej szczegółów oraz artystów, którzy wystąpią na XVI edycji Festiwalu Kultur Świata Globaltica.

Już dziś wiemy, w jakiej cenie będą karnety i bilety:
Karnety:
- 70 zł zakup do 17 czerwca
- 80 zł od 18 czerwca
Bilety:
- 40 zł do 17 czerwca
- 50 zł od 18 czerwca

Globaltica 2021 - 02-03/07/2021

Fot. mat. organizatora

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda