mobile

Godzina dla Ziemi także w Trójmieście

Godzina dla Ziemi WWF to ogólnoświatowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca. Tegoroczna edycja poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej czyli z wymieraniem gatunków. 25 marca, o godz. 20.30 w Trójmieście na godzinę zgasną iluminacje wybranych miejskich obiektów

Informacja prasowa
Godzina dla Ziemi także w Trójmieście

Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego w komunikacji skupimy się na konieczności zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych.  

Co roku w akcji Godzina dla Ziemi bierze udział ponad 170 państw. Podobnie jak w poprzednim roku Trójmiasto dołącza do grona dziesiątek miast w Polsce i na świecie i wyłączy świateła charakterystycznych budynków i obiektów publicznych.

Wyłączenia w Gdańsku

W ramach tegorocznej akcji, o godz. 20.30 na godzinę, zgasną iluminacje następujących obiektów i budynków w Gdańsku:

  • Zielonej Bramy;
  • Ratusza Staromiejskiego;
  • Nowego Ratusza;
  • Wielkiej Zbrojowni;
  • Lastadii;
  • Fontanny Neptuna.

Do akcji przyłącza się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Wyłączenia w Gdyni

W Gdyni wygaszone zostaną elewacje: Urzędu Miasta Gdyni i podświetlany herb na dachu budynku, Gdynia InfoBox, Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdyńskie Centrum Kultury (Konsulat Kultury), stadion miejski czy Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza.

Swój gest w postaci wyłączenia świateł zapowiedziały również m.in. lokalne uczelnie: Uniwersytet Morski (wyłączenie podświetlenia elewacji), Wydział Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego (redukcja oświetlenia) i Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (wyłączenie podświetlenia elewacji, spotkanie informacyjne ze studentami). Przyłącza się też biznes: na moment „zgaśnie” na zewnątrz biurowiec Sportowa Centrum, budynek Square przy ul. Partyzantów i 3T Office Park przy ul. Górskiego.

fot.UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda